Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı


01 Mart 2021 Pazartesi 14:16
ABONE OL
Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı

Polaris ile Zero Motorcycles arasındaki işbirliğinden ortaya çıkacak olan ilk elektrikli Powersports aracı, pille çalışan Ranger olacak. Aracın menzili, pil paketi ya da fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, üretime Aralık 2021’de başlanılacağı bildirildi.

Polaris elektrikli Ranger aracıyla avantaj sağlamak istiyor

Amerika merkezli Polaris’in ticari araçlar serisinde en çok satan markası olan Ranger hakkında konuşan bir firma sözcüsü, projeyle ilgili daha fazla detayın ilerleyen günlerde geleceğini belirterek hedeflerinin “müşterilere avantaj sağlamak için gereken yeteneklere sahip, daha fazla tork, daha fazla güç, ve daha fazla hacim ile iyi bir Ranger üretmek” olduğunu söyledi. Sözcü ayrıca elektriğin Polaris’e istediklerini yapmasında kolaylık sağladığından bahsetti.

polaris-elektrikli-ranger-icin-calismalara-basladi

Polaris ve Zero Motorcycles, daha önce ATV, UTV ve kar motosikletleri de dahil olmak üzere bir dizi elektrikli araç üretmek için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı. Her iki şirket de arazi araçları ve kar motosikletlerinden başlayarak elektrikli araç pazarında göz ardı edilmiş bu alanı ele geçirmeyi istiyor. Projenin meyvesi olarak da 2025 yılına kadar Polaris’in serisindeki her türlü aracın elektrikli versiyonunun yapılması planlanıyor.

Polaris’in geçici CEO’su olan Mike Speetzen de yaptığı açıklamada, “Elektrikli araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve yarının sürücülerine hitap etmek için elektrifikasyona yatırım yapıyoruz. Tamamen elektrikli olacak yeni Ranger da, endüstriyi ileriye götürmek için en yeni çabamızdır” dedi.

Elektrikli Ranger’ın şirketin Wyoming, Minnesota’daki tesisinde geliştirildiği ve Huntsville, Alabama’daki başka bir tesiste de üretileceği bildirildi. Gazla çalışan Rangers fiyat olarak 20 bin dolar (145 bin 580 Türk Lirası) civarında alıcı buluyor. Elektrikli modelin ne kadarlık bir fiyat aralığında sunulacağını görmek içinse 2022’nin ilk aylarını bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Kaynak: The Verge
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor