Okunma

Polisten Çaldı, Facebook’tan Yakalandı


20 Mayıs 2012 Cuma 05:00
Polisten Çaldı, Facebook’tan Yakalandı

Amerika, Kentucky’de yaşayan Michael Baker gerçekten ilginç bir olaya imza attı. Henüz 20 yaşında olan Michael, Kentucky’de bir polis otomobilinden benzin çaldı. Michael için ne mutlu ki bu olayı kimse görmedi, duymadı. Muhtemelen arabanın sahibi polisler de arabayı çalıştırdıktan sonra duruma şaşırmış ancak bir anlam verememişlerdir.

Ancak Michael, polisten benzin çalarken üstün zekasını(!) gösterek kız arkadaşına çalma anından bir fotoğraf çektirdi. Bidona benzin doldururken bir de orta parmağıyla poz veren Michael, kimsenin olayı görmemesinden dolayı üzülmüş olacak ki fotoğrafları Facebook’a yükledi

Üstüne birkaç da yorum yazan Michael kısa süre içerisinde tutuklanarak nezarete atıldı. Kısa bir süre nezarette kalan Michael daha sonra serbest bırakıldı ancak bu olay hem siciline işlendi hem de girdiği olayla ilgili tüm girdiler Facebook hesabından silindi.

Sosyal medyaya dikkat

Michael’ın bu olaydan ders alıp almadığını bilemiyoruz. Ancak siz siz olun artık sosyal medyayı kullanırken çok daha dikkatli olun. Artık sosyal medyada yazdıklarınız ya da yüklediğiniz fotoğrafların aleyhinizde delil olarak kullanılabileceğini bilin. Geçtiğimiz haftalarda Twitter ya da Facebook’ta yazdıkları yüzünden tutuklanan birçok insanın haberini yaptık. Yine forumlarda hakaretlerden dolayı ülkemizde de insanlar ifadelere çağrılıyor.

:: Sizce sosyal medya gerçek bir delil oluşturur mu?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone’unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “Polisten Çaldı, Facebook’tan Yakalandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  mal budur

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Akıl küpü maşallah 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  macera budur arkadasim 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  way bee gerçekden sosyal medya çok fena 😀 insanlar tuvalette yaptıklarını bile yazar oldu ya.. çok dikkatli olmak lazım bazı şeyleride sosyal medyaya yazcaamıza içimize yazmak lazım 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  risk budur

Yorum yazın

Geri bildirim