Okunma

Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak!


24 Kasım 2017 Cuma 15:00
Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak!

Dünyanın en büyük cinsel içerik yayıncısı olan PornHub güvenlik işine el atacak gibi görünüyor. Eğer bugüne kadar Mindgeek adında bir şirketin ismini duymadıysanız, önümüzdeki yıllarda epey işiteceksiniz. Dünyanın en güçlü şirketlerinden biri olarak kabul edilen Mindgeek, aynı zamanda dev cinsel içerik yayınlarını da içerisinde bulunduruyor.

Yetiştin içerikleriyle ön plana çıkan holding, önümüzdeki dönemde internet güvenliği sağlamak ile yükümlü olacak. 2017 başlarında ortaya çıkan Kovter isimli yazılım ve daha birçok zararlı yazılım, milyonlarca insanın ücretsiz olarak içerik tükettiği bu platformlarda büyük sorunlara yol açıyor.

Cinsel içerik sitelerinde yaş kısıtlaması olacak

İşte Mindgeek bu noktada devreye girecek ve insanların cinsel içeriklerle, internet kullanıcıları arasındaki en önemli köprüyü oluşturacak. Elbette bu güvenlik sistemi sadece içerik güvenliği için sağlanmayacak. Şirket aynı zamanda, 18 yaşından küçük olanların içeriklere ulaşmasını engellemekte başrolü oynayacak.

pornhub

Yani tasarlanan bir yazılım sayesinde söz konusu sitelerde Yaş Doğrulama Hesaplayıcısı bulunacak. Bu sayede yaşınızı doğrulayamadığınız takdirde, hiçbir şekilde içeriklere ulaşamayacaksınız.

Bunun dışında cinsel içerikli sitelerin paylaşımları üzerinde de tam denetim sağlanacak. Herkesin video yükleyebildiği bu platformlar için artık tıpkı YouTube gibi telif sistemi getirilecek. Resmi kanallar üzerinden sağlanan içerikler başkaları tarafından yeniden yüklenemeyecek. Şimdilik İngiltere için geçerli olacak olan bu sistemin kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

:: Bu güvenlik önemleri hakkına ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak!”

 1. Ahmet dedi ki:

  Zaten girilmiyor diyenler en kalitesiz vpn ile bile istisnasız tüm sitelere giriliyor 😀

 2. Tayyar dedi ki:

  Ülkemizde tüm yetişkin içerikli siteler engellidir çok şükür hökümetimiz güvenliğimizi düşünür. DNS ile dahi giremezsiniz. Hele wiki denilen bi site var ki Allah korusun… zinhar yassah!

 3. hande dedi ki:

  yine emin

 4. Grodio Dabbe Glodio dedi ki:

  hayret çomarlar yorum yapmamış… zaten ücretli… zaten sıkılırsınız… korkutup girmeyin diye uydurulmuş haber… ben girdim zizde dalın…

 5. Burak Mercan dedi ki:

  Buram buram emin citak kokuyor bu haber 😂

 6. fehmi dedi ki:

  Sizde utanma yok mu be kardeşim haber diye porno sitesinin reklamını yapıyorsunuz.

 7. Emre dedi ki:

  ya Emin yine mi sen ya 😀

 8. ali dedi ki:

  pornhuba ztn giremiyoruz

  1. kenichi dedi ki:

   operanın vpn si ile giriliyo 😀 Hadi yine iyisiniz…

 9. PauL dedi ki:

  Link…

 10. gokhan dedi ki:

  Çok gerekli bi haber.

  1. Murat dedi ki:

   Neden? Diger haberlerden bir farki yok

" Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "