Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda!


15 Kasım 2015 Pazar 18:00
Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda!

Süper spor otomobilleriyle dikkat çeken Dubai Polis filosunun son üyesi de en az diğer üyeleri kadar dikkat çekici. Filonun yeni üyesi ise sınırlı sayıda üretilen, hibrid motora sahip Porsche 918 Spyder.

İşte Dubai sokaklarının yeni canavarı: Porsche 918 Spyder!

Porsche’un en pahalı modellerinden birisi olan 918 Spyder, suçluların yeni korkulu rüyası olacak ve Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77, Bentley Continental, Mercedes-Benz SLS, Bugatti Veyron gibi modellerinin arasındaki yerini alacak.

15-11/15/dubai-porsche-918-spyder-2.jpg

580 beygir gücündeki V8 motoru ve 243 beygir gücündeki elektrikli motoruyla toplamda 887 beygir güç üretebilen Porsche 918 Spyder, 100 km hıza ise sadece 2,5 saniyede çıkabiliyor. Dünyanın en hızlı seri üretim otomobillerinden birisi olan 918 Spyder, 340 km/s hıza ulaşabiliyor.

768 bin euro civarında bir fiyat etiketine sahip olan Porsche 918 Spyder modelinden dünya üzerinde sadece 918 adet bulunduğunu da belirtelim. Pahalı otomobillere olan düşkünlüğü ile bilinen Dubai halkının polislerinin de bu tarz otomobillere sahip olması düşünüldüğünde gayet normal geliyor. 

:: Dubai polis filosunun yeni otomobilini nasıl buldunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

30 yorum - “Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Porsche'yi hala porş diye okuyosunuz ya ne diyim ben ki.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  seninle araplar hakkında düşüncelerimiz aynı ama sen sadece beddua ile bir şey olacağını sananlardansın. bebeler gibi mızmızlanıyorsun. 600 yıl hükmettik biz onlara. şimdi hangi tarafta olduklarına bir bakın. bunun karşılığında da saltanat sürüyorlar, zenginlik içindeler ve öyle olmaya da devam edecekler. çünkü bizimle aynı tarafta değiller. bunu söylemeye çalışıyoruz mal mal atarlanıyorsunuz. arapları zengin yapan batıdır. eğer bizim gibi olsalardı batı onları da zengin yapmazdı. yani onların yerine üreten bir toplum var. karşılığında da kaynaklarını kullanıyorlar.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  ya bıirader hala arapsever deyip kendini tatmin ediyorsun. Arapları övüyormuşuz bir de. sen hala dünya ekonomisinin nasıl işlediğini bilmiyorsun atıp tutuyorsun. mal alınıp satılan bir şeydir bu arada. dünya ekonomisi aptallar ve bir şey üretmeyen zenginler üzerinden döner. sen daha araplara takılıp kalmaya devam et. dünyada sevmediğim tek millet varsa o da araplardır. ama dünya da bazı gerçekler var. sen daha bebe halinle anlamadan etmeden klavye delikanlılığı yapmaya devam et. Türkiye de dünya kadar petrol ve maden kaynakları var. düşün bir hele bu kaynakları biz neden çıkaramıyoruz. araplar neden çıkarabiliyor. burada yazılacak çok şey var da, senin gibi atarlı bebeler için o riske girilmez. daha kime arapsever dediğini bilmiyorsun atarlanıyorsun. araplar bu şekilde para harcadıkça hiçbir zaman parasız kalmazlar. hala sebebini anlamıyorsan atarı az olan bir arkadaş bul ve sor. araplar parayı kimden kazanıyor ve kime harcıyor?? sen bu çemberin dışında kaldıkça her nesilde anca böyle atarı artan bir nesil çıkarırsın. düşünmek yerine atarlanmak moda artık. gerçi düşünmek için bilgi de lazım da, almak isteyen kim.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  tüketen, ölümüne tüketen, geleceği düşünmeden körü körüne savuran arapların, ellerindeki kaynak bittiğinde düşecekleri durum hiç iç açıcı olmayacaktır.

  yaşadıkları coğrafya 'zengin petrol rezervleri' barındıryor, bir şansları var. bunu iyi yönde kullanıp toplum olarak refaha kavuşmak varken, umarsızca tüketmek ileride ödeyecekleri bedellerin ağır olacağına işarettir.

  aynı zamanda buna sebep olanlara tepki göstermeyen, işine geldiği gibi davranan halk ise maalesef ki tepkisizliklerinden ötürü bedel ödeyenlerden olacaktır.

  umarım akıllanırlar. sanmıyorum ama.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  1. dünya savaşında yaptıkları gibi demir yollarını tek tek sökerek ingilizlere satabilirler

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ortadoğu’yu çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendiren emparyalizmin ve onların bölgemizdeki (Katar,Dubai gibi) mezhepçi taşeronlarının yarattıkları IŞİD canavarını ve terörü lanetliyorum #Paris

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Keşke tüm dostlarımız Katar gibi olsa!
  Kasalar para dolsa!
  Unutma!
  Onun adı Katar,
  Dostluğu servete servet katar!..
  Hem de vagonla değil, katar katar!..

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Aramızdaki muhabbet nedeniyle İstanbul’un en güzel ve en uzun caddelerinden birinin adı değiştirilip “Katar Caddesi” denilmedi mi?

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  hakkaten ya ne çok arapsever var varmış adam gelmiş arapları övmüş resmen cahillik fırtınası estirmiş =) bunlar hep %49.5 eserleri az kaldı bizde bu gidişle şeriat ülkesi oluruz. Batıyı örnek almak yerine milletimiz saolsun arapların peşinden gidiyor. 49.5 insan böyle diyor biz yanlış düşünüyoruz demek ki.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzun uzun yazan arapsever arkadaş sen yaptıkları yatırımı bırak bana söyler misin küresel bir arap icadı bu adamlar ancak kendi parasını işletirler veya varolan şirketlere ortak olurlar milli piyango çıksa ne yaparsınız cevabına bankaya yatırır faiz yerim kafası yani, sende burda mal mal uzun uzun millete laf sokarsın azcık iktisat bilginle gelip burda görgüsüz arap toplumunu savunma, adamların kendine hayrı yok gini katsayısı en yüksek olan ülkeyi gelip bana hoo süper diye savunma fındık beyninle

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Ayva.. ayva…

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyede ne çok arap sever varmis o zaman gidin arabistana yavrum zorlanmayın Türkiyede,arap olmak isteyenler arabistana gitsin lütfen.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşım arapsever senin akrabalarındır. arapları sevmemek körü körüne cehaleti gerektirmez. bu adamlar hakkında burada çıkan haberler hakkında hiçbir şey bilmezsiniz atıp tutarsınız. Adamlar ülkemizde neredeyse sınırsız getirisi olan sektörlerde yatırımları var. dünyanın en büyük şirketlerinde yatırımları var hatta sahipleri. şu an orada petrol bitse ne olacak. oralar hintlilere kalacak. kendileri paris, londra, new york vs sefa sürecek. sense burada mal mal konuşmaya devam edeceksin. her arabı suudiler gibi sanmayın. bu tavırlarla bırakın araptan üstün olmayı anca kölesi olursunuz ruhunuz duymaz. onların saltanatı bitecek diye beklerseniz daha çok beklersiniz. ülkenin nüfusunu bi zahmet kontrol edin kaçı arap? dubai gidenleriniz söylesin kaç tane arap gördünüz? bu kafayla giderseniz biz daha çok ağlarız. yani öyle sözler söylesim geliyor da size, neyse. araplar bu durumdayken biz böyleysek bunun sebebi sizsiniz. arapseversiniz. çünkü sizin gibi cahiller böyle olmasının sebebi. arapsevermiş. ,,,,,t

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Dubaideki diğer yatırımlar demiş bilgili bir arap sever arkadaşo diğer yatırımlar dediğin sayısal loto çıkmış insanın yapacağı salak yatırımlar adamlarda doğru düzgün katma değeri yüksek üretim yok gerçekten araplar kadar görgüsüz ve pis bir millet yok beni müslümanlıktan soğutuyorlar.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Petrol var porsche var petrol yok fiat var renault var hyundai var dacia var ford var

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Cok iyi olmuş adamlarda arabalarin pars etmediği burada belli oluyor…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapmaya gelince sonuncu bile değilleri lüks almaya gelince bayrak tutuyor herifler.. Alın bakalım nereye kadar sürecek saltanatınız..

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Dubai petrol bitince bitecek saniyorsaniz harbi safsiniz. Hiç mi gündem takip etmiyorsunuz?? Adamların yatırımlarını görün. Dubai petrolden yiyeceğini yedi artık. Oradan gelen parayla adamlar zenginliklerini daha da arttırıyorlar.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlar da müslüman..

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Dubai'nin sönüşüne de az kaldı. Dünya üzerinde petrol bitiyor

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Görgüsüz araplar, hiçbirşeyin kıymetini bilmeyen insan grubu keşke şu petrolünüz olmasa da aç kalıp biraz bazı şeylerin değerini bilseniz. Pis insan grubu

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  görgüsüzlük.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Müslümanlıktan eser kalmamış. Peygamber'lerin öğütleri sözleri bu Arap'lara işlememiş. İsraf yaparlar, zevk için 10kadın ile evlenirler, fakir halka yardım etmezler, gösterişi severler. Özellikle Dubai artık zengin dünya insanlarının her türlü pis işi yaptığı merkez haline geldi. Hollanda'nın üstü kapalı versiyonu olmuşlar.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Need For Speed Hot Pursuit 2010 aklıma geliyor nedense 🙂

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyiymiş be

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  ARABA ÇITIR

" Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche 918 Spyder Dubai Polis Filosunda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!