Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı!


13 Kasım 2020 Cuma 11:40

Porsche Design Studio, gelecekte gelmesi muhtemel olan otomobil modellerini görücüye çıkarttı. Daha önce hiçbir şekilde gösterilmemiş olan üç modeli paylaşan Porsche göz kamaştırıyor. Bu otomobiller arasında yarışçılar için bir model bulunuyorken, bir üstü açık spor otomobil ve elektrikli bir araç bulunuyor. Porsche üç yeni modeli ortaya çıkarttı: The Porsche 919 Street, Porsche Vision Spyder, Porsche Vision Renndienst.

The Porsche 919 Street ve dahası

Tahmin edebileceğiniz üzere otomobillerin geliştirilmesi süreci gerçekten de uzun sürüyor. Tasarımından üretimine kadar uzun süre geçen bu araçların son kullanıcıyla buluşması yılları alabiliyor. Üretimden test aşamasına kadar geçen bu süre de otomobil tutkunları için oldukça uzun olabiliyor.

The Porsche 919 Street, Porsche Vision Spyder, Porsche Vision Renndienst-00

Porsche de Porsche Unseen adlı kitabın bir parçası olarak üç farklı konsepti yayımladı. The Porsche 919’u 2014 ve 2017 yılları arasında Le Mans LMP1, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonasında boy göstermişti. Başarılı sonuçlar getiren bu model, Porsche’yi The Porsche 919 Street modelini düşünmeye itmiş gibi duruyor. Çok iyi görünen bu model gerçekten de otomobil tutkunlarını etkileyecek gibi duruyor.

The Porsche 919 Street, Porsche Vision Spyder, Porsche Vision Renndienst-00

Porsche Vision Spyder modeli ise klasik bir silüete modern bir bakış sunuyor. Üstü açık olarak tasarlanan bu model, 1950’li yılların Porsche 550 Spyder ruhu ile tasarlanmış. 550 modelinin oldukça popüler ve değerli olduğunu sanıyoruz söylemeye gerek yok. James Dean’in 1955’teki Little Bastard isimlendirmesiyle karşımıza çıkartmış olduğu Porsche, 130 sayısına da gönderme yapıyor ve bu araçta ”131” numaralandırmasına yer veriliyor.

The Porsche 919 Street, Porsche Vision Spyder, Porsche Vision Renndienst-00

Porsche Vision Renndienst modeli ise oldukça farklı duruyor. Klasik otomobil algısının dışında daha düz bir ön tasarıma sahip. Kısa ve daha yassı bir tasarım tercih edilen Porsche Vision Renndienst modelinde, kırmızı renk gönülleri fethediyor. Porsche’nin Volkswagen ve ünlü Kombi minibüsü ile olan ilişkisine fütüristik, bir şekilde sportif bir gönderme yapılıyor.

Bunun dışında Porsche Unseen kitabında yer alan fotoğrafları haberin başında yer alan galeriye ekliyoruz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  2. 2 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  3. 3 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  4. 4 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  5. 5 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  6. 6 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  8. 8 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  9. 9 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  10. 10 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!