Okunma

Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı!


12 Ekim 2010 Salı 13:30
Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı!

Facebook’ta gördüğümüz birbirinden şık Porsche görsellerine veda edebiliriz. En azından, Porsche çalışanlarından gelen harikulade görsellere… Çünkü VW Group’un medari iftiharı, bırakın başkalarıyla görüşmek, şirket çalışanlarının kendi aralarında bile, “Facebook üstünden” yazışmasını yasakladı.

 

Akıla gelen ilk sebep, Facebook’a bağlanıp kaytaran çalışanlar oluyor lakin durum böyle değil. Porsche, Facebook yazışmalarının “sektör casusluğu” için kullanılabileceğinden korkuyor. Bu tür bir korku duymakta pek de haksız sayılmaz çünkü gün geçmiyor ki, Facebook hesapları kötü niyetli kişilerce kırılmasın ve insanlar dostlarıyla mesajlaştıklarını düşünürken, karşılarına bir sahtekar çıkmasın. Çalışanların, evlerinde, “Porsche harici” konularda arkadaşlarıyla iletişim kurmasına ise karışılmıyor. Peki sırada Twitter mı var? Bekleyip, göreceğiz.

:: Alman üreticinin kararını yerinde buluyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bizim şirkettede yasak 😀

" Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche, Facebook Kullanımını Yasakladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "