Okunma

Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı!


27 Mayıs 2018 Pazar 19:00
Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı!

Porsche ikonik spor otomobili 911’i temel alan ahşap oyuncak arabasını geri toplatma kararı aldı. 2000’den fazla Porsche oyuncak arabanın geri çağrılacağı tahmin ediliyor. İşte detaylar.

Porsche oyuncak arabalar toplatılıyor!

Porsche’nin ikonik otomobili 911 temel alınarak geliştirilen oyuncak için Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu toplatma kararı çıkarttı.

Polonyalı Bajo tarafından üretilen “My First Porsche” (Benim ilk Porsche’m) isimli oyuncak 25 dolar fiyat etiketiyle internet mağazaları veya Porsche mağazaları aracılığıyla 2000’den fazla satıldı.

Oyuncak arabanın geri çağrılma sebebi ise elbette güvenlik. Ahşaptan oluşan oyuncak arabada yer alan tekerlek ve dingillerin kolay sökülebiliyor oluşu, küçük çocuklar için tehlike arz etmesi nedeniyle ürün geri çağrıldı.

Ebeveynlerin çocuklarının bu oyuncaklarla oynarken oldukça dikkat olması konusunda uyarırken boğulma tehlikesine karşılık oyuncakların seri numaralarını kontrol edip, geri çağrılan ürünler arasında olup olmadığını kontrol etmeleri istendi.

Halihazırda herhangi bir ölüm veya yaralanma vakasının yaşanmadığı durum ile ilgili Porsche oyuncak arabaların iade edilmesi durumunda tam geri ödeme yapacağını belirtti.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı!”

  1. Doğan dedi ki:

    Türkiye de böyle olsa değil çağırmak çocuklarına sahip çıksınlar diye atıfta bulunurlar

" Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche oyuncak arabalarını geri çağırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "