Okunma

Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı!


29 Eylül 2018 Cumartesi 16:30
Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı!

Gelecekte otomotiv sektörüne otonom araçların hakim olacağının farkında olan üreticiler teknoloji yatırımlarına hız vermeye başladı. Bu kapsamda Alman otomobil devi Porsche, İsviçre merkezli teknoloji şirketi WayRay’e yatırım yaptı.

Holografik artırılmış gerçeklikten yararlanan baş üstü göstergesi teknolojileri geliştiren ve bu kapsamda sanal nesnelerin sürüş deneyimine kusursuz bir şekilde entegrasyonu üzerine çalışan şirket, 2012 yılında Zürih’de kuruldu.

Porsche, İsviçre merkezli WayRay şirketine yatırım yaptı!

WayRay’in fonlama sürecine stratejik ana yatırımcı rolüyle katılan Porsche’nin yanı sıra pay sahibi şirketler arasında Hyundai Motor, JVCKENWOOD, yatırım fonları ve Alibaba Grubu yer alıyor. Böylece toplanan fon 80 miyon doları buldu.

Porsche ile yapılan işbirliğinin baş üstü göstergelerin otomotiv endüstrisindeki kullanım alanlarının genişletilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

WayRay’in kurucusu ve CEO Vitaly Ponomarev: “Bir derin teknoloji şirketi olarak, bizi holografik artırılmış gerçeklik görüntüleme sistemleri ve yeni arayüzlerin çok ötesine taşıyacak temel nitelikte inovasyonlar yaratmaya çalışıyoruz.

Porsche gibi otomobil üreticileri ve güçlü birer yatırımcı olarak şirketlerle birlikte yürüttüğümüz projelerimizin sayısının giderek artması, şirketimizin büyümesine giden yolu açtığı gibi, daha karmaşık inovasyonlar geliştirme konusunda kendimize daha fazla güvenmemizi sağlıyor.” ifadelerine yer verdi.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "