Okunma

Postacı robot geliştirildi!


19 Ekim 2017 Perşembe 15:00
Postacı robot geliştirildi!

Postacı robot, otomatik teslimata yeni bir yaklaşım getiriyor. Otomatik teslimat denildiğinde aklımız genellikle havadaki drone’lar gelmektedir. Ancak karadaki robotlar da bu konuda önemli bir rol oynayacak. Bu robotların arasında en dikkat çekeni ise DHL’nin postacı robotu.

Postacı robot Almanya’da çalışıyor

Almanya’da Bad Hersfeld belediye başkanı ile birlikte bu ayın başında ilan edilen proje posta teslimatlarına yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Altı hafta sürecek olan pilot projede DHL’nin elektrikli PostBOT’u (postacı robot) test edilecek.

150 cm uzunluğunda olan PostBOT, 150 kg’a kadar yük taşıyabiliyor ve saate 6 km hıza ulaşabiliyor. Bir sensör dizisi hem insanları hem de engelleri izleyerek PostBOT’un güvenli bir şekilde yol almasını sağlıyor.

postacı robot

Şirket ayrıca Parcelcopter adlı bir teslimat drone’u üzerinde çalışıyor. Kendi teslimat filosunu kurmaya yönelik çalışmalarını sürdüren şirket, insansız teslimata yönelik önemli projelere imza atıyor. Ayrıca otomatik teslimatta yaşanan gelişmeler birkaç sene sonrasında bu alandaki istihdam oranlarında önemli bir değişikliğe neden olacak.

DHL’nin postacı robotu PosBOT hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Postacı robot geliştirildi!”

  1. Kerim dedi ki:

    Dunyada halen dah posta karti gonderen ulkeler icersindedir Almanya. Bu sebeple dogrudur. Ama kullanirlar mi bilmiyorum.

" Postacı robot geliştirildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Postacı robot geliştirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Postacı robot geliştirildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "