Okunma

Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu


16 Mayıs 2014 Cuma 10:05
Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu

Tamamı açık sunucu platformuna dayanan ve veriyi yüksek bir hızla yönetmeyi sağlayan yeni Power Systems sunucular, yüzde 47 daha düşük maliyetle iki kat fazla verim elde edilmesini sağlıyor. Yeni sunucular, en yeni x86 sunuculara göre veri ambarı uygulamalarında, 50 kata kadar daha hızlı sorgulama ve raporlama performansı sağlıyor.

IBM, büyük veri çağına özel olarak tasarlanmış yeni, yatay ölçeklenebilir Power Systems sunucuları olan POWER8 teknolojisini duyurdu. Bu sunucular IBM’in 2,4 milyar dolarlık yatırımının ve 3 yılı aşkın süredir devam eden geliştirme sürecinin bir eseri olmasıyla dikkat çekiyor.

Açık sunucuları geliştirme sürecinde IBM’in yüzlerce inovasyon patentinden de yararlanıldı. Her tip ortam için uyumlu bir bilgi işlem platformu oluşturan IBM’in POWER mimarisi, son yılların en önemli işbirliklerinden biri olan OpenPOWER Foundation’ın inovasyon sürecinde de önemli bir aşamayı temsil ediyor.

:: IBM’in teknoloji konusunda son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımları nasıl buluyorsunuz?
yazarFatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına ShiftDelete.Net ailesine katıldı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim bildiğim IBM sadece x86 mainframeleri satmıştı.z mainframeleri ve bu tarz çözümleri geliştirmeye devam ediyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    IBM sunucu bölümünü satmamış mıydı? Yoksa mainframe’den farklı olarak bu tarz çözümler mi geliştirmeye devam edecekler?

" Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Power 8 Teknolojisi Türkiye ile Buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "