Okunma

PowerColor 3850 PCS Xtreme


07 Şubat 2008 Perşembe 22:00
PowerColor 3850 PCS Xtreme
PowerColor, AMD tarafındaki güçlü üreticilerden ve tamamen ATI Radeon işlemcili grafik kartlarına odaklanmış durumda. Test merkezimize gelen PowerColor üretimi 3850, üzerinde ZeroTherm üretimi özel bir soğutucu barındırıyor. Bu sebepten ötürü karta PCS Xtreme, yani Professional Cooling System, ibaresi eklenmiş. Bu soğutma sistemiyle fabrika çıkışı olarak hızları biraz daha gazlanmış olarak geliyor. Her ne kadar soğutucu sadece grafik işlemcisini soğutuyorsa da bellekler de bir miktar hızlandırılmış.

Çıkış Çeşitleri Bol


Burada yakından gördüğünüz üzere kartın arka tarafında DVI, HDMI ve S-Video çıkışları mevcut. HDMI için bir adaptör kullanmak istemiyorsanız PowerColor 3850 PCS Xtreme bu desteği veriyor. Birçok üretici iki DVI çıkışndan birisini HDMI’a çevirebilecek olan dönüştürücüyü kutu içinde vermeyi tercih ediyor. Hâlihazırda HDMI girişli bir ekranınız varsa, PowerColor 3850 PCS sizi ek parça derdinden kurtarıyor.

Soğutucuya Yakından Bakış

Grafik kartını üzerindeki soğutucunun üreticisi ZeroTherm; yüksek performanslı bakır ve alüminyum işlemci soğutucuları konusunda uzman. Bu soğutucu, grafik kartının çekirdeğini her daim serin tutabiliyor. Çekirdek üzerinden çıkan ısı borusu, çevredeki yaprakları dolaşıyor. Diğer taraftan, bu sistemin fanı bir miktar gürültülü.

Testler

Özetle…

Fabrika çıkışı olarak hızlandırılmış bir HD 3850, şu sıralarda iyi bir seçenek. Tabii GeForce 9 gibi bir tehdit hep var ve yakında dananın kuyruğu da kopacak. O vakte kadar 200 dolar civarındaki fiyatıyla 512 MB belleğe sahip PowerColor HD 3850 PCS Xtreme başarılı bir tercih olacaktır.

PowerColor Radeon HD 3850 PCS Xtreme
Grafik kartı

Grafik işlemcisi: RV670 / HD 3850
Grafik belleği: 512 MB DDR3
Bellek veriyolu: 256 bit
Bağlantı arabirimi: PCI Express 16x
Görüntü çıkışları: HDMI,  DVI ve S-Video
Harici güç girişi: 6 iğneli PCIe
Saat Hızları:

Grafik işlemcisi: 720 MHz
Bellek: 1800 MHz Etkin

Fiyat: Yaklaşık 210 dolar + KDV

Bilgi için: PowerColor
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PowerColor 3850 PCS Xtreme”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yalnız fiyat biraz pahalı sanki

" PowerColor 3850 PCS Xtreme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PowerColor 3850 PCS Xtreme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PowerColor 3850 PCS Xtreme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "