Okunma

Prisma uygulamasının sonu mu geliyor?


21 Ağustos 2017 Pazartesi 08:00
Prisma uygulamasının sonu mu geliyor?

Yapay zekadan gücünü alan fotoğraf filtreleri ile adından söz ettirmeyi başaran Rus merkezli şirket Prisma, iş modelini değiştirmek niyetinde gibi gözüküyor. Peki, Prisma tarafından gerçekleştirilecek bu hamle sonrasında şirketin iOS ve Android için sunduğu popüler uygulama veda mı edecek?

Prisma teknolojisini diğer şirketlere satmak hedefinde

Prisma CEO’su ve kurucularından Alexey Moiseenkov, gelecekte makine görme araçlarını diğer teknoloji şirketlerine satma planları içerisinde olduklarını açıklamış durumda. Birçok şirketin bu alanda uzmanlığa ihtiyaç duyduğuna ifade eden Moiseenkov, Google’ın bile bilgisayar görüşü için şirket alımları gerçekleştirdiğine vurgu yapmakta. Bu anlamda Prisma, teknolojinin nasıl uygulanacağını bildikleri için şirketlerin makine görüşünü uygulamalarına dahil etmesine yardımcı olmak istiyor. Hatta şirket bunu tanıtmak amacıyla prismalabs.ai olarak özel bir sayfa açmış. Prisma segmentasyon, yüz haritalama ve sahne ile nesne tanıma dahil olmak üzere bir dizi hazır görüntüleme aracı sunacaklarını belirtmekte.

17-08/20/prisma-app-ios-android-uygulama-sdn-02.jpg

Neyse ki iyi haber, iOS ve Android platformları için Haziran 2015 tarihinde sunulmuş olan Prisma uygulamasının diğer şirketlere destek verirken yaşanabilecek yoğunluğa rağmen kullanıcılara sunulmaya devam edilecek olması. Şirket, Prisma uygulamanın adeta bir vitrin görevi üstleneceğinin altını çizerken, halen aylık 5-10 milyon civarında aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklıyor. Ek olarak, uygulamada sponsorlu filtre satışının da süreceği ifade ediliyor. Şirketin, Sticky AI adıyla selfie’leri sohbet çıkartmalarına dönüştüren başka bir uygulaması daha olduğunu da not olarak düşelim.

:: Prisma uygulamaları konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Prisma uygulamasının sonu mu geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mobil sayfalarinizda desktop interstitial cikiyor

" Prisma uygulamasının sonu mu geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Prisma uygulamasının sonu mu geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Prisma uygulamasının sonu mu geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "