Okunma

Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü


04 Mart 2015 Çarşamba 12:00
Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü

Google’ın bir süredir geliştirmekte olduğu modüler akıllı telefon projesi Project Ara, artık yavaş yavaş oluşmaya başlıyor. Kullanıcının isteklerine göre bir telefon oluşturmasına imkan sağlayan proje için üreticilerden de destekler gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Toshiba’nın Project Ara için üç farklı kamera modülü ürettiğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Project Ara için ilk ses modülü tanıtıldı. Alman Sennheiser tarafından tanıtılan modül henüz prototip aşamasında.

15-03/02/amphion.jpg

Oldukça yetenekli iki modül duyuran Sennheiser’ın duyurusunu gerçekleştirdiği ilk modülde gürültü engelleyici ve bir amfi yer alıyor. Amphion adındaki bu modül ile oldukça kaliteli kayıtlar yapmanız mümkün kılınmış.

15-03/02/proteus.jpg

Duyurusu gerçekleştirilen diğer bir modül ise Proteus. Proteus’un ilk dikkat çeken özelliği üzerinde iki farklı girişin yer alması. Aynı anda iki kişinin müzik dinlemesine olanak sağlayan bu modül ayrıca tam 4 tane mikrofona da destek sağlıyor.

Sennheiser’ın müzik konusundaki başarısını aktardığı bu modüller sayesinde, telefonunuzu ses konusunda çok iddialı bir hale getirebilirsiniz. Hatta Proteus’un destek sağladığı mikrofon girişleriyle telefonunuzu küçük bir stüdyoya çevirmeniz bile mümkün.

15-03/03/mwc-2015-sdn-1425346696.png

:: Sennheiser’ın duyurusunu yaptığı modüller hakkında düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü”

 1. Ahmethz dedi ki:

  Sennheiser çok kaliteli kulaklýklar çýkarýyor, destek vermesine *****

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu projeyi yaparlarsa harika olur. Şu anda toplama bilgisayarlar ortada. Bunu telefonlar için de yaparlarsa güzel olur

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ya su telefon ciksinda 720p ekran ve tegra X1 kariaimini yapalim. Tek hayalim bu suan

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sennhesier candır

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ie8 ile tanıştığım sennheiser serüvenime ie800 ile devam ediyorum ve bu dinlediğim şey müzikse daha öncekiler neydi diye soruyprum kendime =)

 6. tahir40 dedi ki:

  Sennheiser’in kalitesini ses ve muzikle ilgili olanlar iyi bilir. Þöyle anlatayým, bir Apple ürünü, bi Beats kulaklýk aldýðýnýzda; ürün maliyeti, arge, lojistik gibi etmenleri göz önüne alýp birim maliyetini hesapladýðýnýzda ödediðiniz paranýn %40’ýndan azý ürün içindir, Sennheriser’de bu oran 80lerdedir. Yani paranýzý markaya ödemek yerine kaliteli donanýma ödersiniz… Saygýlar.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Toplama telefon isteyen istediğini değiştirecek.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  efsane bir telefon olacak. #rezerve

" Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Project Ara’ya Sennheiser’dan Ses Modülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "