Okunma

Projelerin Hayata Geçirilme Süreleri Kısalacak


22 Mayıs 2014 Perşembe 10:30
Projelerin Hayata Geçirilme Süreleri Kısalacak

adesso Grubu şirketlerinden e-Spirit AG, içerik yönetim sistemi (CMS) FirstSpirit’in en son sürümünün piyasaya çıktığını duyurdu. Yeni sürüm ile projelerin hayata geçirilmesi hızlanacak. FirstSpirit 5.1, şirketlerin projelerini hayata geçirme sürelerini ciddi oranda kısaltmalarına olanak sağlayan çok sayıda yeni özelliğe ve eklentiye sahip.

Bu yeni özelliklerin, online içeriğin yönetildiği her noktada kullanıcı deneyimini iyileştirmesi amaçlanmış. Pazarlama yöneticileri, artık web sitesi ziyaretçilerine daha basit ve etkin bir biçimde kişiselleştirilmiş içerik ve deneyim sunabilecekler. Yeni sürüme, yazılım geliştirme ve entegrasyon ihtiyaçlarının rekor kısa sürelerde tamamlanmasına yardımcı olan teknik özellikler kazandırılmış.

FirstSpirit ürünü, Türkiye’de adesso Turkey Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından müşterilerine sunuluyor. adesso Türkiye Ofisi, ürünün lisanslanmasının yanı sıra, entegrasyonu ve özelleştirilmesi konularında da hizmet veriyor.

Tüm kullanıcılar için mükemmel kullanıcı deneyimi: müşteriler, editörler, pazarlamacılar ve IT

FirstSpirit 5.1’in geliştirilmesinde iki kilit konu öncelik olarak belirlendi. FirstSpirit’in tarayıcı tabanlı, merkezi içerik düzenleme ortamı “ContentCreator” baştan aşağı yenilenerek, pazarlama yöneticilerinin ve editörlerin her türlü dijital kampanya, hedef grup, çıkış kanalı ve son kullanıcı cihazı için kişiselleştirilmiş ve dinamik içerik yaratıp yayınlamaları daha kolay hale getiriliyor. İkinci konu da, geliştirici deneyiminin iyileştirilmesi oldu. Bu da, şirketlerin yeni çevrimiçi servislerini, işlevlerini veya başlı başına bir web sitesini her zamankinden hızlı bir biçimde müşterilerine sunabilmelerini sağlıyor.

Multi-perspective preview: Her boyutta içerik

Yeni çok perspektifli ön izleme, editörlerin FirstSpirit içerik sayfalarını kendi müşterilerinin gözlerinden incelemelerini sağlar. Tek bir tıkla, tam olarak hangi içeriklerin ne zaman hangi hedef gruba gösterildiğini ve sayfaların mobil ortamlarda karşılaşılan farklı görüntüleme boyutlarında nasıl göründüğünü görmeleri mümkündür.

İçerik ve içeriğin sunumu doğrudan ön izleme modunda optimize edilebilir. Editörler ayni şekilde pazarlama kampanyalarını da cihazlara ve ziyaretçi profillerine göre özelleştirebilirler. Bu yaklaşım, responsive tasarım kullanılarak yapılan geliştirmeler için gereken zaman ve maliyeti ciddi şekilde düşürür ve responsive olarak tasarlanmış web sitelerinin bakımını kayda değer oranda kolaylaştırır.

Web uygulamalarını sorunsuz bir şekilde kullanın: Tüm düzenleme görevleri için merkezi bir kullanıcı ara yüzü

FirstSpirit ContentCreator, içerikle ilgili tüm faaliyetler için merkezi, web tabanlı bir kokpittir. Editörler web sitesini doğrudan bir tarayıcı kullanarak ön izleme sayfası üzerinden düzenleyebilirler; sanki herhangi bir web sitesinde dolaşıyormuşçasına basitçe ve hızlı bir şekilde çalışabilirler.

Geliştirilmiş Drag&Drop desteği: Editörlük çalışmalarını hızlandırır

Content Creator’ın halihazırda kapsamlı olan Drag&Drop seçenekleri, editörlük çalışmalarının daha içgüdüsel olarak yapılmasını sağlayabilecek ve zamandan tasarruf sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Örneğin, Sürükle&Bırak kullanılarak linkler yaratılabiliyor. Ayrıca masaüstü, web uygulaması veya FirstSpirit medya yönetimi gibi farklı kaynaklardan resim, video ya da başka veriler doğrudan istenen hedef alana sürüklenebiliyor ve içerik güncellenebiliyor.

:: FireSpirit hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Projelerin Hayata Geçirilme Süreleri Kısalacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Projelerin Hayata Geçirilme Süreleri Kısalacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Projelerin Hayata Geçirilme Süreleri Kısalacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "