Okunma

Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik


14 Mart 2009 Cumartesi 21:10
Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik

Öncelikle habere girmeden önce sizlere şunu aktaralım. Kurtlar Vadisi’nin bu sezonki ilk bölümünde bir sahnede İskender Büyük’e elemanının bir flash diski kastederek “USB’yi almışlar efendim” dediği replik üzerine artık USB flash disklere kısaca USB demeye karar verdik (:


Protez USB parmak! Bir yazılım geliştirici için normal mi?

Haberimize konu olan parmak USB disk konusu da neredeyse bu kadar garip denebilir. Zira Finlandiyalı yazılım geliştirici Jerry Jalava, bir motorsiklet kazasında parmağını kaybettikten sonra protez parmağı takacak kişi olarak arkadaşının atanmasıyla ilginç bir fikre imza atmış: USB diskli parmak protez!

Protez parmak 2GB USB disk içeriyor. Jalava bu diski Billix dağıtımı Linux, CouchDBX ve Ajatus ile doldurmuş ve iş görür hale getirmiş. Jalava diske ihtiyaç duyduğunda sol elindeki protez USB parmağı kasaya takarak çıkarıyor ve işlerini hallettikten sonra tekrar Robocop misali parmağına geri takıyor.


Parmak USB veri transferi tamam Robocop(!)

Şimdi korkulan ise orasına burasına türlü küpeleri takıp iltihaptan yataklara düşen Piercing çılgınlarının bu USB’leri (Kurtlar Vadisi jargonuyla) canlı parmağa takmak istemeleri(!)

:: Hangisi daha kötü? Parmakta USB’mi? Yoksa ayıların burnundaki halka mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tam bir teknoloji manyağı diyeceğm ama 3 yıl sonra o USB Disk işe yaramıycak. Daha doğrusu çağa göre basit kalcak. Acaba yeniden takcak mı bir USB Disk 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yakında meme ucu Usb bellekler çekacakmış :p

" Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parmak USB Disk’te Ürkünç Yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "