Okunma

PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı


18 Ocak 2012 Çarşamba 12:00
PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı

 

Türkiye’de oyun pazarının yüzde 83‘lük payına sahip olan Sony, yeni projelere odaklanmak ve kendine özel oyunların kalitesini arttırmak için Sony Computer Entertainment Worldwide stüdyolarında önemli değişikliklere gidiyor.

Sony’nin özellikle Avrupa stüdyolarında önemli bir değişiklik var. 22 Şubat‘ta Avrupa ve Amerika’da piyasaya çıkacak olan PS Vita‘ya Killzone oyunun geliştirilmesi için kolları sıvayan Sony, Cambridge stüdyosunu Killzone serisinin yapımcısı Guerilla stüdyosuyla yakından ilişkilendirilmesine karar verilmiş.

Bütçelerde de düzenlemeye giden Sony, 2007 yılından beri Sony Computer Entertainment Worldwide için hizmet veren BigBig Stüdyosunun kapatılması, ortaya çıkan bütçenin de projelere odaklanan diğer stüdyolara aktarılması üzerinde çalışıyor. Anlaşılan Sony, kendine özel oyunlarıyla hem PS Vita hem de PlayStation 3 tarafında önde olmak için stüdyolarını tekrardan düzenliyor. Bakalım bu düzenlemeler oyunlara nasıl yansıyacak.

:: Sony stüdyolarından çıkan oyunları nasıl buluyorsunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benim hiç ps vita’m olmadıki…

" PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS Vita İçin Killzone Yapımına Başlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "