Okunma

Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor?


30 Temmuz 2011 Cumartesi 12:30
Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor?

Sony‘nin henüz PS Vita‘nın çıkış tarihini tam olarak açıklamamış olması, her gün bu konsolun çıkış tarihiyle ilgili yeni haberlerin çıkmasının şüphesiz en büyük nedeni. Son iddianın temeli ise oldukça sağlam.

505 Games‘in dağıtımını üstlendiği MMA: Supremacy isimli yapımın yıl sonuna doğru PS Vita’ya çıkacağının açıklanması, akıllara acaba bu konsol zannedilenden daha önce mi çıkacak sorularını getirdi.

Hafızalarımızı birazcık yoklayacak olursak, 2004 yılında çıkartılan PSP konsolu da ilk olarak Aralık ayında Japonya’da çıkarılmış, ardından Mart ayında Kuzey Amerika ve Avrupa‘da satışa sunulmuştu. İşte şüphesiz oyunseverlerin yine bu konsolun ilk Japonya’da çıkacağını düşünmelerinin temel nedeni bu.

PS Vita 4 Kasımda Çıkabilir!

Şöyle de bir gerçek var ki, Sony henüz konsolun ilk olarak nerede çıkarılacağını açıklamadı. Üstelik Japonya’da yakın zamanda yaşanan deprem ve tsunami felaketlerini düşünecek olursak, bu bölgenin bu sefer ikinci sırada yer alması pek de mantıksız gelmiyor.

Sony’nin bir ara hemen hemen bütün internet sitelerinde geçen “PS Vita 4 Kasımda Avrupa’da” haberlerini yalanlamamış olması da, akıllardaki soru işaretlerini arttıran bir başka unsur. Bakalım, Sony bu sefer konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı yoksa yine sessiz kalmayı mı tercih edecek?

:: PS Vita’nın Türkiye pazarındaki yeri sizce ne olacaktır?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    OFF

" Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yoksa PS Vita Daha Erken Mi Çıkıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "