PS3’e Yepyeni Güncelleme


20 Mart 2008 Perşembe 22:00
PS3’e Yepyeni Güncelleme
PlayStation 3 için uzun süredir beklenen güncellemeleri de içinde bulunduracak olan bu paketin sürümü 2.20. Bu ay içerisinde güncelleme yapılabilecek olan yeni sürümde birçok eksiklik tamamlanıyor. PS3 sistemlerinde DivX ve WMV desteğinin yanı sıra PS3 ile PSP arasındaki etkileşimi artıran özelliklerin de geliştirildiği güncellemenin getirdiklerini kısaca sıralamak gerekirse;

– Yeni eklenecek olan "Resume Play" özelliği ile birlikte Blu-ray ve DVD filmleri izlerken filmin yarıda kalması durumlarında, diski çıkartsanız bile tekrar aynı disk takıldığında filme kaldığı yerden devam edebiliyor.

"Audio Output Device" özelliği Remote Play ayarlarıyla ilgili bir seçenek olacak. Kısaca PS3’ünüz ile birlikte bir PSP kullanıyorsanız, PlayStation 3 üzerinden çaldığınız müzikleri uzaktan yönetebileceksiniz.

– PS3 işletim siteminin Internet tarayıcısı güncellenecek: Internet sayfalarında bulunan videoların sadece doğrudan bağlantılı olanlarını izlenebilecek vee bunun yanı sıra tarayıcının sayfa görüntüleme hızında artışlar olacak.

2 GB ve daha büyük dosya boyutlarına sahip DivX ve WMV biçimindeki videolara destek verilecek.

"Mosquito Noise Reduction" Audio Video ayarları bölümüne eklenecek ve DVD/BD oynatıcısı ile çalıştırılan filmlerde daha yüksek kalite elde edilecek.

– PSP ve PS3 arasındaki kablosuz bağlantı sayesinde iki cihaz arasında fotoğraf ve benzeri dosya kopyalama ve diğer işlemlerde güncellemeler sisteme dahil olacak.

PS3 için yapılan bu güncellemeler biraz da geç de olsa artık "Hiç yoktan iyidir!" dememize neden oluyor. Özellikle PSP ve PS3 arasındaki güncellemeler bazen Sony’yi gülünç hallere düşürüyor denilebilir.

Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

WMV desteği yerine MKV desteği verilmesi buna ek ilave olarak alt yazı ekleye bilme özelliği olsaydı sanırsam benim gibi bir çok PS3 sahibi daha büyük bir heycen duyardı bu güncellemeden…..

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

DivX de alt yazı desteği var mı ?

" PS3’e Yepyeni Güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS3’e Yepyeni Güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS3’e Yepyeni Güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  2. 2 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  3. 3 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  4. 4 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  5. 5 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  6. 6 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  7. 7 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  8. 8 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  9. 9 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  10. 10 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor