PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor


15 Mart 2021 Pazartesi 22:42
ABONE OL
PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor

Sony, Playstation 4 Topluluklar özelliğini Nisan ayında kapatacağını doğruladı. Şirket geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, ”Topluluklar özelliği devre dışı kalacak ancak içerisinde bulunan mesajlaşma özelliğini kullanmaya devam edebileceksiniz” ifadelerine yer vermişti. 8.50 güncellemesi ile de topluluklar özelliğinin kaldırılacağına işaret edilmişti. Son açıklamaya göre, Nisan ayında yayımlanacak kapsamlı güncellemede topluluk özelliği tarih olacak.

PS4 Topluluklar özelliği nedir?

PS4

PS4’e topluluk özelliği ilk olarak 3.00 güncellemesi ile gelmişti ve oyuncuları sevindirmişti. Çünkü içerisinde ilgi alanlarınıza ve tercihlere yönelik arkadaş bulma özelliği vardı. Bu özellikle kendi ilgi alanınıza sahip çeşitli topluluklara dahil olup, arkadaşlık kurabiliyordunuz. Ayrıca bulunduğunuz topluluk içerisindeki üye kişilerle de davetleşebiliyor ve oyunları beraber oynayabiliyordunuz. Ek olarak oyun için ekran görüntülerinizi ve kişisel mesajlarınızı da paylaşma imkanınız bulunuyordu.

PS4 topluluk özelliği

Sony, PS4 topluluk özelliğinin kaldırılacağını böyle duyurdu.

Sony, Topluluklar Mobil uygulamasının fişini geçtiğimiz yıl bir güncelleme çekmişti. Mart ayında kaldırılan Topluluklar Mobil’den sonra sıra PS4 uygulamasına geldi. PS4 için 8.5 güncellemesi notlarında Topluluklar özelliğinin kaldırılacağı belirtildi. Dolayısıyla daha öncesinden haber verilen değişiklikle özellik 1 ay içerisinde Playstation 4 konsolundan da kaldırılmış olacak.

Sony kanadında bu özelliğin kaldırılmasının nedeni tam olarak belirtilmedi. Dolayısıyla bu özelliğin neden kaldırıldığını resmi ağızdan duymadığımız yorum yapamamaktayız. Topluluklar özelliği gerektiğinden az mı rağbet görüyordu, bunu tespit etmek şu aşamada biraz zor. Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Topluluklar özelliği ne işe yarar?

PS4 üzerinde kullanılabilen bir uygulama olan topluluklar, içerisinde birçok özellik barındırıyor. Mevcut konsolunuzda topluluklar kısmına üye olup, burada birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Bu kısımda oyuncular kendi ilgi alanlarına ve oyun türlerine göre arkadaşlık kurabiliyor, aynı ilgi alanlarına sahip oyuncularla bir topluluk içerisinde bulunabiliyor.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme