Okunma

PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor?


16 Haziran 2014 Pazartesi 19:23
PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor?

Sony’nin 2013 yılının Şubat ayında özel bir etkinlikle duyurduğu ve 15 Kasım‘da satışına başladığı yeni oyun konsolu PlayStation 4, birçok yeniliği beraberinde getirmişti. Ancak tam olarak hazır halde sunulmayan PS4’ün eksiklikleri yavaş da olsa firma tarafından giderilmeye çalışılıyor.

PlayStation 4, oyun tarafında her ne kadar başarılı bir işe imza atmış olsa da multimedya özellikleri hakkında aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Bu noktadaki eksikleri ve hataları gidermek isteyen Sony’nin resmi internet sitesindeki iş ilanı oldukça dikkat çekti.

Sony’den yeni iş ilanı

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ve Ar-Ge departmanlarında çalışmak üzere açılan ilanda, ‘Ağ ekibi tarafından geliştirilen multimedya uygulama paketinin geliştirilmesi ve bakımı üzerinde çalışacak, yeni projeler yapabilecek birileri aranıyor‘ şeklinde ifadelerin bulunması yeni özelliklerin geleceğinin habercisi olabilir.

Ne gibi yenilikler gelebilir?

İlana bakılacak olursa Sony, MP3 desteği başta olmak üzere birçok yeni formata destek vererek, konsolun multimedya özelliklerini daha ileriye götürecek. Böylece oyunun yanı sıra film, video, altyazı gibi konularda kullanıcılar daha iyi bir kullanım deneyimine kavuşacak.

Tabii Sony tarafından yeni multimedya özellikleri hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki zamanlarda yeni bir duyurunun gelmesi muhtemel görünüyor.

:: PS4’ün sizi rahatsız eden eksiklikleri neler?

 

 
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    oyun konsolu mp3 çalsın olur mu oyun konsolu bence sadece oyun çalıştırmalı 🙂

  2. abidn dedi ki:

    "Ağ ekibi tarafından" deniyor, MP3 formatından çok Spotify benzeri bir online Sony müzik servisi çıkacak gibi. Xperia’lar ile ve kaldılarsa bilmiyorum ama Walkman’lerle uyumlu bir müzik servisi mesela.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    mp3 çalmasını geçtim, önce psn store’a doğru düzgün bağlanabilelim.

" PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS4’e MP3 Desteği Mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "