PS4’ün Satış Rakamları PS2 Kadar İyi Olacak


20 Şubat 2015 Cuma 09:30
PS4’ün Satış Rakamları PS2 Kadar İyi Olacak

Strategy Analytics adlı özel araştırma şirketi en son yaptığı çalışmayı sunarak, PS4‘ün 2019 yılına kadar rakibi Xbox’un satış rakamlarını yüzde 40 oranında geçeğini iddia etti.

Çarşamba günü hazırlanan “Connected Home Devices” adlı raporda, PS4‘ün 2019 sonuna kadar 90 milyon adet satılacağını, Xbox’un ise 57 milyonda kalacağını gösterdi. Hatta bu farkın 2019’dan sonra “ufak bir miktar” büyüyebileceği bile belirtildi.

Sony ilk senesinin sonunda PS4‘ten 18.5 milyon sattı ve bu miktar PS2‘nin rekoru olan 20.1 milyona çok yakın. PS3‘ün düşük satışı olan 10.5 milyonla kıyaslanırsa da bayağı artmış durumda.

Xbox One tarafından satışlara bakacak olursak ise, ilk sene 12.4 milyon satışı ile Xbox 360’ın 10.4 milyonluk satışına nazaran daha yüksek fakat PS4‘e yetişemeyecek olduğunu görüyoruz.

Strategy Analytics‘in açıklamasına göre, Xbox’un satışları daha iyi olabilirdi fakat rakibinden fiyat olarak daha pahalı olması onu geriye attı. Kinect ile birlikte alınan Xbox 500 dolar ve Kinect’siz paketi 400 dolar  iken, PS4 sabit 400 dolar fiyatı ile daha uygun oldu. Sonradan Kinect’siz paketin 350 dolar olması arayı kapamak için bir adım oldu fakat yeterli olmadı.

:: Sizce PlayStation 4’ün satış rakamları, Playstation 2’yi yakalayabilir mi?

Kaynak: SüperKarga
Abone ol
Bildir
guest
11 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yaw he he. Leş gibi menüler, online altyapı vs. Xbox One tasarım olarak da harika, menü olarak da, online olarak da. Yok 720p yok 900p geçiniz bunları. PS4 de var Xbox One da var. İkisi de bir PS2 etmez o ayrı.

Mr. Depreli
Mr. Depreli
5 yıl önce

Fiyatlar düþerse satar… 1500 lira???

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

tahminler normal aslında. Fiyatlar zaten ***** liraya nerede AC unity GTA 5 oynuyoruz . Allah aşkına…

KatyPerry
KatyPerry
5 yıl önce

neden bir ps2 kadar satamamis anlamadým? Futbol vb spor oyunlarýnda çok büyük geliþtirme olursa, Türkiyede çok fazla satacagina eminim.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

eski x360 kullanıcısı ve şimdide xbox one sahibi olarak asla ps serisini almayı düşünmedim…fakat bir gerçek varki 1080p oyunda pc de oynanıyor…her iki yeni nesil konsolda çağın gerisinde malesef…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Ps2 tam bir fiyaskoydu sony reklamla işi bitirdi yok sistemi kullanamiyor yok sinama kalitesinde grafikler falan filan aldigima pisman olmustum.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Zaten PS4te Xbox One'da donanım olarak gerideler. Ee geriye online altyapı, yazılım kalıyor. Onda da Microsoft 1 numara. İsterse sadece 1 kişi alsın dünyada o da ben olayım. PS2 rakiplerini geçebilmek için konsolu kırdırdı. Bunu bilmeyen yoktur herhalde. Gamecube ve Xbox daha çok orjinal takılıp kul hakkı yemediler

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

PS2 kullanıyorum 4. yılını dolduracak taş gibi daha 1 kere bile tamire götürmedim. Ayrıca şöyle bir şey var oyun ağırlıklı takılacaksanız PS4 yada PS3 alın Xbox serilerini boş verin onlar oyun olarak zayıf kalıyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ya ps3

L@civert
5 yıl önce

Sony ps2 den aldýðý gazla ps3 ü çok pahalýdan piyasaya sürmüþtü, ayrýca oyun yetersizliði ve xbox360 ýn beklenenden yüksek performansý da satýþlarý etkiledi.

" PS4’ün Satış Rakamları PS2 Kadar İyi Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS4’ün Satış Rakamları PS2 Kadar İyi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS4’ün Satış Rakamları PS2 Kadar İyi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!