Okunma

iPhone Psikolojik Tedavinin Parçası Oldu


27 Kasım 2010 Cumartesi 10:30
iPhone Psikolojik Tedavinin Parçası Oldu

Popüler akıllı telefon iPhone sadece teknoloji severlerin değil doktorların ve tıpçılarında işine yarayabiliyor.

Hastaların gündüz rüyaları ve hayallerini ölçmek isteyen doktorlar bu kişileri daha rahat bir ortamda takip edebilmek için iPhone uygulamalarından faydalandı.

200 gönüllüye özel bir uygulama yükleten psikologlar hastalarının davranışlarını bir ay boyunca izledi. Uygulama planlanmamış zamanlarda kullanıcısına özel sorular yönelterek bu kişinin bilinicinin açık olup olmadığını ölçüyor.

iPhone İle Hastaların Bilinçleri Ölçüldü

 

 

Şu anda neredesin? Ne yapıyorsun? Gibi sorularla kullanıcıların davranışlarını ölçen uygulama sayesinde Harvard Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar gündüz rüyalarıyla ilgili yeni verilere ulaşmış oldu.

Araştırmaya katılan 200 katılımcının yüzde 20’si gün içerisinde gündüzrüyaları gördüğü üniversite tarafından açıklandı.

:: Sizce akıllı telefonlar psikologların yükünü hafifletecek mi? Gelecekte bu cihazlar tedavinin bir parçası olabilir mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Psikolojik Tedavinin Parçası Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Psikolojik Tedavinin Parçası Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Psikolojik Tedavinin Parçası Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "