Okunma

PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!


26 Ekim 2018 Cuma 23:00
PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!

Bu ayın başlarında yayınlanan bir rapor ile birlikte PSN hesap adı değiştirme için ilk detaylar gün yüzüne çıkartılmıştı. 12 yıl önce kurulan PlayStation Network‘te bu durum ilk kez gerçekleşme ihtimali kullanıcıları bir hayli heyecanlandırmıştı!

PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!

Fakat bugün yayınlanan rapora göre PSN hesap adı değiştirme özelliği için başlatılan beta programında, PSN adından herhangi bir değişiklik yapıldığı taktirde kullanıcıların birçok sorun ile baş başa kalacağı belirtildi.

Özelliğin test edildiği cihazdan aktarılan bilgilere göre Sony, PSN hesap adı değiştirme işleminden sonra, hesabınıza bağlı önemli verilerin kaybolduğu belirtildi.

Beta programına dahil olan kullanıcı, hesap ismi değişikliği işleminde sonra, hesabında bulunan oyunlara dair ilerlemeleri ve skor tablalarına ait verilerin kaybolduğunu belirtiyor. Ayrıca tüm her şeyin bunla sınırlı kalmadığını da belirten kullanıcı, ücret verip satın aldığı DLC paketlerine de erişemediğini özellikle vurguluyor.

PSN hesap adı değiştirme

PSN hesap adı değiştirme riskleri de beraberinde getiriyor!

Bu konu hakkında yayınlanan raporda ise, eklentilerde dahil olmak üzere, oyunlarınız için satın aldığınız ücretli içeriklere de erişiminiz engellenebileceği söyleniyor.

Bunların haricinde ise PSN hesabınızda yer alan oyunlarınızın da sağlıklı bir şekilde çalışmayacağı belirtiliyor.Görünen o ki Sony’nin merakla beklenen özelliği birçok riski de beraberinde getirecek. Son olarak ise söz konusu PSN hesap değiştirme özelliğinin 2019’un başlarına doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Ayrıca test sırasında ortaya çıkan risklerin doğru olup olmadığı hakkında Sony cephesinden resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var. Peki siz PSN hesap adınızı değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!”

  1. Anonim dedi ki:

    Xbox da neden bu tarz problemler olmuyor?

" PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "