Okunma

PSN’de İşler Yine Karıştı


13 Ekim 2011 Perşembe 11:30
PSN’de İşler Yine Karıştı

Sony, PlayStation Network (PSN), Sony Entertainment Network (SEN) ve Sony Online Entertainment (SOE) servisleri üzerinde büyük miktarda izinsiz giriş deneyimi tespit etti. Girişimlerin tespitini takiben de azaltılmasına yönelik gerekli adımları atmaya başladı.

Sony Group Bilgi Güvenliği Şefi Philip Reitinger, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “PSN, SEN ve SOE müşterilerimizin binde birinden daha azı (%0,1’i) bu durumdan etkilenmiş olabilir. Bu hesapların geçerli giriş kimlik ve şifrelerini onaylama girişiminde bulunulduğu yaklaşık 93,000 hesap mevcut (PSN/SEN: yaklaşık 60,000 hesap; SOE: yaklaşık 33,000 hesap) ve biz bu hesapları geçici olarak kilitledik. Bir önlem olarak bu hesap sahiplerine bir e-posta ile bildirimde bulunacağız ve güvenlik şifrelerini sıfırlamalarını isteyeceğiz, şifrenin sıfırlanma işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.”

Kredi kartları ya da hesaplar risk altında değil

Yapılan açıklamada; bu hesaplarla ilişkili kredi kartı numaralarının, izinsiz girişimlerin sonucunda herhangi bir risk altında olmadığı belirtildi. Söz konusu 93,000 hesabın sadece küçük bir kısmı kilitlenme öncesinde ek bir aktivite gösterdi. Bu hesaplardaki izinsiz aktivitelerin boyutları, şirket tarafından incelenmeye devam ediyor. Şirket, yeni bilgiler elde ettikçe bunları paylaşacak. Ayrıca, izinsiz satın almalar yapıldığını tespit ettiği kullanıcılarla, PSN/SEN veya SOE cüzdanındaki miktarı eski haline getirmek üzere çalışacak.

:: PSN hesabınızın şifresi güvenli mi?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “PSN’de İşler Yine Karıştı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sevins,n xbox sahpleri, hadi sevinin şimdi

  2. orcnd dedi ki:

    kevgire döndü psn network

  3. Suspectt dedi ki:

    çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar artık 3. yü tahmin edin

" PSN’de İşler Yine Karıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSN’de İşler Yine Karıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSN’de İşler Yine Karıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "