Okunma

PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor!


07 Şubat 2012 Salı 12:30
PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor!

PlayStation 3 ile birlikte gelen Sony’nin online sistemi PlayStation Network, kısaca PSN’in ismi değişiyor. Yarın, yani 8 Şubat itibariyle PlayStation Network, ismini Sony Enternatinment Network olarak değiştiriyor.

İlk olarak CES 2012‘de Sony Başkanı Howard Stringer tarafından duyurulan Sony Entertainment Network‘e geçiş yarın itibariyle başlıyor. PlayStation 3’ün yanı sıra PS Vita‘da kullanılan PSN sistemi tamamiyle SEN olarak değişecek. PSP ise ömrünü tamamlamaya yakın olduğundan PSN hizmetini kullanmaya devam edecek.

PSN’in SEN olmasındaki tek amaç isminin değişmesi değil. Sony, PSN‘in sadece PlayStation’a özel olduğundan dolayı ismini değiştirerek ürün ağını genişletmek istiyor. Sony Entertainment Network yani SEN, oyunun yanı sıra film ve müzik konusunda da büyük servis vermeyi amaçlıyor. Birçok Sony ürününün doğrudan SEN’e bağlanma imkanı olacak.

Xbox’ın Zune sisteminin de SEN’in içinde olması bekleniyor. Yarın itibariyle kullanıcılar SEN‘e giriş yapabilecek. PSN kullanıcı adı ve şifrelerin tamamı SEN‘de de geçerli olacak.

:: Sizce isim değişmesinin yanında hizmetin kalitesi de artacak mı?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    PSN kırıldığı için değil,Tüm Sonylere entegre edileceği ps psp e özel kalmayacağı için isminin değiştirilmesi normal…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    PSN nin kırılmadık yeri kalmadı tabi ondan değiştiriyolar

" PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSN’in İsmi Değişiyor, SEN Oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "