Okunma

PSP’den PS3’e Kumanda Yapın


08 Kasım 2007 Perşembe 22:00
PSP’den PS3’e Kumanda Yapın
Bugün itibarı ile PlayStation 3‘ün sitesinden indirebileceğiniz PS3 firmware sürüm 2.0 yardımıyla PSP’nizle PS3’nüzün sabit diskinde gezintiye çıkabiliyorsunuz. Tamamen bir uzaktan kumanda görevi görebilen PSP’niz ile birlikte konsolu kapatma ve açma işlemlerini tek tuşla yapabiliyorsunuz. Yeni sürüm firmware’deki en önemli özelliklerden biri de PS3’ün sabit disk içeriğine istediğiz yerden erişebiliyor olmanız.

Bunun yanı sıra artık uzaktan sonsuz sayıda müzik ve fotoğraf oynatma listesi yaratabiliyorsunuz. Ama çok garip bir durum var ki bu işlemin gerçekleşmesi için soğutma fanının sürekli olarak çalışması gerekiyor! Anlayacağınız, biraz saçma gelse de, hiç yoktan iyidir diye düşünebileceğimiz yenilikler arasında bulunan bu özelliği kullanmanız için PS‘in sürekli olarak "Uyku" modunda olması gerekiyor…

Bu özelliklerin dışında XMB arayüzüne yapılan yenilikler de yeni sürüme dahil olmuş. Yeniliklerin içinde arka plan resimlerinin ve renginin kişiselleştirilebilmesi de bulunuyor. Ayrıca bir bilgi ekranı oluşturularak, PlayStation haberleri, PlayStation Network kategorisi ve Trend Micro Web Security kategorisi eklenmiş. Bunlar da önümüzdeki senenin Nisan ayında ücretsiz olarak kullanıma sunulacak.

Bilgi için: PlayStation
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PSP’den PS3’e Kumanda Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSP’den PS3’e Kumanda Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSP’den PS3’e Kumanda Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "