Okunma

PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor


20 Şubat 2016 Cumartesi 18:30
PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor

Günlük hayatımızı şekillendiren yeni teknolojilerin üreticileri reklam ve pazarlamadaki cüretkarlıkları ile de göz doldururken köklü teknoloji kurumları zaman zaman yaptıkları işleri tanıtmakta alçak sesli ve mütevazı bir tutum sergileyebiliyorlar.

Türkiye’de teknoloji tarihinin en önemli aktörlerinden biri olan PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) A.Ş. bu yıl kuruluşunun 175. yıldönümünü kutluyor.

Askeri ve bürokratik kullanım amacının dışında ilk postanın yola çıkışı, yani posta hizmetinin ‘sade vatandaş’a açılması 1840 yılına tekabül ediyor.

İlk pullardan ilk telgrafa, iletişim alanındaki yeniliklerin sürdürülmesi ve geliştirilmesi için gerekli fabrika ve mekteplerden savaş günlerinin, barış haberlerinin, gurbetliğin ve sıla hasretinin belgelerine, telefondan radyoya, günlük hayatı kökten şekillendirecek tüm bu araçlar ve fazlası PTT imzası ile bireysel ve toplumsal hayatımızın parçaları haline geldi.

Tarihi niteliklerinin ve manevi değerinin altında kalmayan bir performans ile çağdaş teknolojilerin de taşıyıcısı olmaya devam eden kurumun 175. Gurur Yılı’na ithafen yapılan tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

:: PTT’nin hizmetlerini kullanıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ptt özelleşmeden adam olmaz. Bir mektup 15 günde mi gelir kardeşim çinde mi yaşıyoruz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Evime kargoyu getiremeyen ***** getirmesi için cok uğraştım bir çok kez telefon actım mail attım. 2 kere gitti geldi kargo istanbul izmir arası yinede olmadı….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Epttavm pişmanlıktır. Müşterisini mağdur eden ve küstüren girişimler sonuçsuz kalır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vayy bee ulan parti olsa oy vericem güzel video afferin lan

" PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PTT 175. Yaşını Özel Video ile Kutluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "