PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video!


15 Nisan 2020 Çarşamba 11:20
PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video!

Geçtiğimiz hafta toplu ulaşıma binen kişiler için maske takma zorunluluğu getirilmişti. Yeni uygulama ile PTT maske dağıtmaya karar verdi. Peki ücretsiz maske nasıl alınır? E-Devlet maske başvurusu için yeni adres olacak. PTT ücretsiz maske için neler yapmak gerekiyor?

PTT maske dağıtıyor! E-Devlet maske başvurusu dönemi

Sosyal medya hesabından attığı gönderi ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, PTT tarafından ücretsiz maske dağıtımına başvurulacağını açıkladı. Böylece maske temin edemeyen vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde ePTTAVM üzerinden maske temin edilebilecek. Virüsün yayılımını engellemek ve dışarı çıkmak zorunda kalan kişilerin hasta olmasını engellemek amacıyla ücretsiz maske dağıtımına başlanacak. Biz de sizler için bu videoda anlatımlı olarak ücretsiz maske alma işlemi nasıl yapılır gösterdik. Biz bu videoyu çektikten sonra EpttAVM aldığı bir kararla e-Devlet maske başvurusu açıklamasını yaptı.

PTT ücretsiz maske nasıl alınır?

Videonun yayınlanmasının ardından işlemlerin kısa bir süre içerisinde e-Devlet’e taşınacağı belirtildi. Bu süre içerisinde gerekli adresi takipte kalarak işleminizi yapabilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

İlk etapta birçok vatandaş buradaki web sitesi üzerinden kimlik bilgilerini girerek maske siparişi verdi. Başvuru yapan her vatandaşın, her hafta bir paket sipariş verme hakkı mevcut. Her paketin içerisinde 5 adet maske bulunurken, başka aile üyeleri için de başvuruda bulunabilirsiniz. Tabii bunun için başvuruların yeniden açılmasını beklemek gerekiyor.

PTT ücretsiz maske dağıtıyor

E-Devlet maske başvurusu için yeni adres olacak

Birçok şehirde geçtiğimiz hafta toplu taşımalarda maske kullanımı kuralı getirilmişti. Başta Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, virüsün yayılımını engellemek amacıyla vatandaşların maske kullanması istenmişti.

Corona virüsü ile mücadele kapsamında birçok ülke gibi Türkiye de önemli kararlar alıyor. Bu kararlar kapsamında kısa süre önce 65 yaş ve üzerindeki kişilerin sokağa çıkması yasaklanmıştı. Bu yasağı 20 yaş altı kişiler takip etti. Son açıklamaya göre, 1 Ocak 2000’den sonra doğan kişilerin sokağa çıkması engellendi. Ayrıca artık market ve pazar gibi toplu alanlara girenlerin maske takması da zorunlu hale getirildi.

Tüm bu alınan kararların yanında bireysel olarak da vatandaşlara önemli görevler düşüyor. Bunların başında kişisel hijyenin ve sosyal mesafenin yer aldığını belirtelim. Bu yüzden herkesin ellerini sık sık, 20 saniye boyunca yıkaması ve mecbur olmadıkta evlerinden çıkmaması şart.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74 yorum - “PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hani nerde maskeler sipariş vereli 5 gün oldu köy yerinde de değiliz ama gelmedi…

 2. Anonim dedi ki:

  Ben birkaç sefer müracaat ettim(Form doldurdum) 1 tane bile gelmedi

 3. Anonim dedi ki:

  artık edevletten işlem yapılıyor

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ptt maske istıyoruz

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İhtiyacı olmayan almasın. Ülke kaynaklarını israf etmeyelim

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biz neden başvuru yapamıyoruz linki tıklıyoruz açılmıyor

" PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PTT AVM ücretsiz maske nasıl alınır? Video! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "