PTT, Pttcell ile Mobil Operatör Oluyor!


29.01.2013 13:00:00
PTT, Pttcell ile Mobil Operatör Oluyor!

173 yıllık bir tarihe sahip olan Posta Telgraf Teşkilatı, daha sonra 1913 yılında Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğü olarak değiştirilmişti. Kısaltmasındaki T‘lerden bir tanesinin telefonu simgelediği PTT, telefon işine tekrar giriyor.

İlk aşamada faturasız tarife ile, 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan Pttcell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor.

Alt yapısı Avea tarafından sağlanacak olan Pttcell ile beraber PTT, posta, banka ve lojistik işletine ek olarak, kendine yeni bir kapı açacak.

Pttcell müşterileri, tek seferde 20 TL ve üzerinde yapacakları yüklemelerde; kendi aralarında ayda 3000 dakikaya kadar ücretsiz olarak konuşmalarına imkan verecek olan tarife kapsamında; her yöne yapılabilecek 5 dakikalık aramalar 30 kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ücretlendirilecek.

Pttcell‘li olan ve 600 dakika kampanyasına kayıt yaptıran herkese yurtiçi aramalarında 3 ay boyunca ayda her yöne 200 dakika olmak üzere toplamda 600 dakika konuşma hediye ediliyor. Faturasız Pttcell’liler Türkiye’deki tüm PTT işyerlerinden ve PTTMatiklerden TL yüklemesi yapabilecekler. Ayrıca www.pttcell.com.tr adresinden ve 444 6 788 (444 6 PTT) Pttcell Müşteri Hizmetlerinden de 7/24 kredi kartı ile TL yüklemesi yapılabilecek.

:: Pttcell kullanmayı düşünüyor musunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


 • yazarTolga Küçükyılmaz

  Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “PTT, Pttcell ile Mobil Operatör Oluyor!” üzerine 57 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   merhaba
   bende pttcelle geçmek istiyorum ama ücretlendirme için 44 lük tarifede seste diğer operatörler için 1sn pttcell için 6sn yazıyor bedava dakikalar çabuk bitiyor mu ?
   kullananlar cevap verebilir mi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   pttcelll 9333 de sms satın almak istedim bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanamadım neden acaba cevap verirmisiniz?

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Arkadaşlar,
   Herkes kafasına göre konuşmasın lü***** PTTcell’e geçtim ve hiçbir problem yaşamı***** te memnunum,lütfen kullananlar yorum yapsın.Kullanmadan sırf ismi PTTCell diye eleştiri yapılırmı.Memnun kalmayan ertesi gün değiştirme imkanına sahip ***** bu kadar açıkken, hala oraya buraya fazla para kaptırmak isteyen varsa onu bilemem,karar sizin…..

  4. SDN Okuru dedi ki:

   1GB internet nasıl sınırsız oluyor anlamadım

  5. SDN Okuru dedi ki:
   Ahmethz Nickli Üyeden Alıntı
   yakında parayı veren Mahmutcell hatta Şakircell bile kurabilecek ama avea alt yapısıyla

   Katılıyorum hocam. Bir bakmışız herkes kendine bir şirket açmış şirketten geçilmiyor

  6. SDN Okuru dedi ki:

   sırf sınırsız interneti için seçtim…

  7. SDN Okuru dedi ki:

   yorumlara baktımda herkes ilgilenmiş, olumlu yada olumsuz. neden ilgilenilidi acaba: çünkü herkes daha ucuzunu arıyorda ondan ister geçersin, ister geçmessin… insanların ya akılları fazla, ya da paraları takdir sizlerin…..

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Geçenlerde Amasya da faturasız pttcell hattı aldım. Üç tam gün geçti hat açılmadı. Bende hattı götürdüm geri iade ettim. Ettimde paramı hala geri alamadım, bekliyorum…

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Türkcell alt yapisini kullansa cok iyi olurdu veyatta kendi alt yapisini

  10. SDN Okuru dedi ki:

   KÜÇÜKÇEKMECE’DE GEÇİŞ İŞLEMİ YAPAMIYORLAR Makineleri Arızalıymış..!! Küçükçekmece merkez PTT.

  11. celalim93 dedi ki:

   "a101cell,diacell,kilercell,…." gibi operatörlerde çıkar yakındır.

  12. imrancuhadar dedi ki:

   Bayilik verir gibi alt operatör veriyor avea. Ben de başvuracağım kontör satışı gibi cuhadarcell şeklinde bir operatör ile. Ne bu kardeşim. Açın bir ihale verin lisansı adam akıllı.

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Bir o eksikti

  14. karavali dedi ki:

   bilmiyom konuyla ne kadar alakalı ama bimcellde her yöne 250 dk 500 mb internet ve heryöne 5000sms ayda 19 liraya bence çok iyi şahsen geçmeyi düşünüyom
   bu rakamlara bide turkcellde yada vodafonda bakın

  15. semih016 dedi ki:

   Bimcell, PTTcell.. Gereksiz..

  16. SDN Okuru dedi ki:

   sadece kullanıcı çekmek için yapılan birşey bu ptt 3-5 kuruş kazanıcak geri kalan aveya yani hiçbir altyapı yapmadan 1 kuruş harcamadan yine avea kazancak

  17. İhtiyar dedi ki:

   Bir o eksikti

  18. enkrc dedi ki:

   fiyatlar bimcell ile aynı… bence Türkiyeye 4. bir operatör şart! bu arada birde avea alt yapısını kullanarak " shiftdeletecell "açılsa ne güzel olur her üyeye dakikası 0,1 krş sınırsız cepten internette 3TL

  19. SDN Okuru dedi ki:

   Uzun lafin kisasi şu: Mesele hizmet etmekten çikip insanlarin lüks merakini sömürmeye yönelmiştir.

  20. SDN Okuru dedi ki:

   Şu saçmalığa bakarmısınız
   Devletin ptt si cep telefonu işine giriyor özel sektörün hizmetini alıp satıyor yıllarca uğraşarak halkın cebindeki paralarla yaptırılan devletin kendi telefon firması Telekom ise üç kuruşa yabancılara satılıyor üstelik o yabancılar bu cep telefonu hizmetini devlete satan firma ile de ortak madem Telefon işinde olacaktın be adam ne diye çıktın işin içinden.
   Bu işin bir boyutu diğer boyutu ise devlet cep telefonundan özel iletişim vergisi alıyor sabit telefon hizmetini ise Telekom firması veriyor. Madem sabit hat ihtiyaç cep telefonu lüks tüketim ve daha fazla vergi alınmalı o zaman neden halkın ihtiyacı olan ankesörlü telefonlar ortalıktan kayboldu üç beş göstermelik yerde duruyor halkın telefon ihtiyacını normal şartlarda karşılıyormusunuz? Karşılayamıyorsunuz ki halk ihtiyacını cep telefonundan yani lüks tüketime giren bir ürünle cebinden para vererek karşılıyor üstelik siz halkın ihtiyacını giderek çözümü sunmadığınız gibi lüks tüketim ürünü bu cihazlar üzerinden iletişim kursunlar diye cep telefonu operatörüyle anlaşıp ekstra vergilendirdiğiniz lüks hizmeti kendi hizmet açığınızı kapatmak için satıyorsunuz bunun adına ne derler.
   Telekom ve Avea’nın yaptığı güç birliği sonrasında sabit hat ve gsm hattını arayanlar için yapılan çok özel kampanya ve sözleşmelerdeki anormal fiyatlar ise bu ülkenin rekabet kurumunun gözüne nasıl takılmıyor nasıl hoş karşılanabiliyor o da bir muamma.
   Yine mazlum halkımız olanı biteni sessiz sedasız izliyor.

  21. RocKhan dedi ki:

   PTTcel sitesinde ”ilk 3 ay 20 tl yüklemeye her yöne 200 dakika bedava” demiş ama detaylı bilgi kısmında aynen şu yazı***** />

   "Hediye dakikalar sadece yurt içi her yöne sesli aramalarda geçerli olup yurtdışına, 788 Pttcell Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunan numaralara doğru yapılan aramaları kapsamamaktadır."

   Bu hiç olmamış, ben hattımı taşısam sırf bu aramalar için taşırdım açıkcası, bedava dakikamı burada kullanamayacaksam hiçbir anlamı yok.

  22. sakirsensoy dedi ki:

   avea’nın altyapısını kullanıp ortaya gsm şirketi çıkarmanın alemi nedir anlamış değilim. insanlar neden pttcell’e ihtiyaç duysunki veya bimcell’e. bu adsl içinde böyle. tt’nin altyapısını kullanıp yok smile, yok doping vs. bi sürü internet servis sağlayıcı şirket türedi. ama kim hala en büyük, tabiki altyapısı kendine ait olan ttnet. şimdi yeni yeni kendi altyapısını kuran turkcell superonline bişey yapmaya çalışıyor. diğerleri fasa fiso. atalarımız ne demiş? elin şeyiyle gerdeğe girilmez

  23. astegon dedi ki:

   Bazı arkadaşlar "yeni altyapı" felan zannediyorlar ama öyle yeni alt yapı olması mümkün değil. Bunun için ihale açılması, lisans satılması gerekir.

   Mevcut altyapı olarak TCELL ya da Vodafone kullanılamaz tabi. PTT devlet kurumu. E avea’nın da bir kısmı devlet olunca bu işler böyle oluyor. İyi ya da kötü bence mantıklı işler yapı***** />

   Ancaaaaaak, asıl önemli olan durum devletin AŞIRI vergi yükünü iletişim’den kaldırması şart oldu. Çok pahalıya konuşuyoruz bence. Yurtdışındaki tarifeleri görünce, hadi onu geçtim Afganistandaki tarifeleri görünce çıldırmamak elde değ***** />

   Yazık diyorum…

  24. virusizmir dedi ki:

   Bu işi fazla abartmaya başladılar sanki, böyle giderse bireysel hatlar çok uzak gelmiyor gözüme.

  25. SwateR dedi ki:

   Yalnız 5 dakikası 30 kuruş için en az 20 TL yüklemek gerekiyormuş. İlk başta cazip geldi ama bunu okuyunca soğudum.

   Ben de Bimcell kullanıyorum. Fazla konuşmadığım için seçtim ve çok da memnunum.

  26. davut dedi ki:

   Operator kurmadan önce önündeki kuyruklara bi çare bulsun

  27. aagkn dedi ki:

   Aynısının bi değişiği işte,yersen

  28. SDN Okuru dedi ki:

   avea alt yapısı diyince vazgeçtim

  29. engerex dedi ki:

   SDNCell: Forumda açılan her konuya her yöne 10 dk. hediye.

  30. SDN Okuru dedi ki:

   simcell olsa iyi olurdu.

  31. Jojoba dedi ki:

   yakında parayı veren Mahmutcell hatta Şakircell bile kurabilecek ama avea alt yapısıyla

  32. SDN Okuru dedi ki:

   Olur veya olmaz tutar veya tutmaz ama bakın avea nın projelerindeki hedef kitlesi direkt olarak biziz şu an 1gb akk lı sınırsız interneti 10 liraya kim veriyor bu gidişle turkcell de vodafone da batar avea tek olur avea en azından yok kurumsal yok kobi yok bilmem ne demiyor projeler halka yönelik ayrıca çekmiyor diyen arkadaşlar afrika da yaşıyor herhalde

  33. SDN Okuru dedi ki:

   2 yıldır avea kullanıyorum fiyat olarak iyi bana da yetiyor, yani tutupda 100 sefer reklam veren ve fahiş fiyatlı operatörü ne yapıyım.(bana göre) herkes para için çalısıyor ve bende paramın muslugunu fazladan niye açayım ki,sağlam firma dediklerinize gidin bakın çalışanlarının hakkını veriyor mu(hepsi dahil diyorum).
   pttcell güzel olmuş,düşünmüyor değilim,haydi hayırlısı.

  34. Karargaht dedi ki:

   Avea abartmaya başladı. Önüne gelene hat kiralar oldu.

  35. SDN Okuru dedi ki:

   vodafone da sınırsız internet 14 lira -.-

  36. SDN Okuru dedi ki:

   aboneleri pttsell ile bimsel taksim edecektir diyerleri tepetakla

  37. TMac1 dedi ki:

   alt yapı ortak olunca hiç bir şey ifade etmiyor

  38. saltooo dedi ki:

   Bence de kendi alt yapısı ile girseymiş daha iyi olurdu bakalım piyasada tutunabilecek mi

  39. SDN Okuru dedi ki:

   Bimcell de 19 liraya 250 dk 5000 sms 500 mb ***** iyisi o

  40. SDN Okuru dedi ki:

   3dk 10 kuruş olacakmış…..

   hadi bakalım…….

  41. SDN Okuru dedi ki:

   ***** 🙂

  42. SDN Okuru dedi ki:

   4g yi getirecekse tamam

  43. SDN Okuru dedi ki:

   ucuz ama gel görki avea her yerde çekmiyor keşke turkcell alt yapısını kullanıyor olsa idi 🙂

  44. aslanx dedi ki:

   Arkadaşlar
   PTTCELL hiçte cazip değil. Diğerlerinden bir farkı olması lazımki müşteri kapsın. Avea ve BIMCELL’den ne farkı varki? Ayrıca; Avea altyapısını kullanması zaten bir adım geriden gelmesi demek.

  45. SDN Okuru dedi ki:

   Bimcellde 10 liraya her yöne 250dakika var. Onunda 1gb internet 14 lira.
   Hiç kimsede pttcell yok, bedava 3000 dakika verseler kimle konuşacağız? Ptt içi yerine daha uygun her yöne tarifeleri yaparlarsa, pttcelle geçebilirim ama son bir şartım var 1gb internet 10lira olsun hayat boyu pttcellde kalayım.

  46. 3xpired dedi ki:

   @Nemre daha pahalıları da var

  47. Nemre dedi ki:
   3xpired Nickli Üyeden Alıntı
   5 dakikalık aramalar 30kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ü***** />

   İyiymiş yalnız

   Neresi İyi 1GB 14 TL yazıyo, ayıp ayıp.

  48. 3xpired dedi ki:

   5 dakikalık aramalar 30kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ü***** />

   İyiymiş yalnız

  49. SDN Okuru dedi ki:

   altyapsı bozuk olan bir bina düşünün

  50. Connections dedi ki:

   Yorumlara aynen katılıyorum Aveacell

  51. Czmi dedi ki:

   Anasini satayim bi siz eksiktiniz
   sanki adam gibi hizmet veriliyor da

  52. jestercat dedi ki:

   Bimcell de aveanın altyapısını kullanıyor. Bence Avea, turkcell ve vodafone’nun müşterilerini bölmeye çalışıyor. Ama biz yine Bimcell’liyiz değil mi? 6 SANİYE 1 KURUŞ!

  53. ReDxxLiNe dedi ki:
   rtsbora Nickli Üyeden Alıntı
   ismi sadece ptt olsa iyiydi bence. gerçi bu haliyle de fena değil. en azından bimcellden iyidir.

   ne farkı olacaktı ki ikisi de avea! :S ha bimcell ha pttcell aynı işin laciverti…Niye çıkartırlar anlamam yeni bir alt yapı kurmadıktan sonra

  54. rtsbora dedi ki:

   ismi sadece ptt olsa iyiydi bence. gerçi bu haliyle de fena değil. en azından bimcellden iyidir.

  55. erenberk dedi ki:

   PTT keşke kendi alt yapısını kursaydı en azından rekabet artardı. Bu şekilde avea alt yapısını kullanan bir sürü operatör var zaten, piyasada çok fazla tutunamaz gibi geliyor.

  56. oL~¡z~v£LL dedi ki:

   avea bizi kekleyeedi bim le ptt yi halledio galiba

  Yorum yazın

  Geri bildirim