Okunma

PUBG’den inanılmaz bir başarı daha geldi!


12 Ocak 2018 Cuma 15:00
PUBG’den inanılmaz bir başarı daha geldi!

Aralık ayında PC’de tam sürümüyle yayınlanmasının ardından PUBG yeni rekorlar kırmaya, 2018’de de oyuncu sayısını yükseltmeye devam ediyor. Bu kez yeni bir rekor haberi Xbox One platformundan geldi. Battle Royale‘in şu sıralar bir numaralı oyunu resmen Xbox One’ı şaha kaldırdı.

PUBG Xbox One’da da rekorlar kırıyor

12 Aralık‘ta Xbox One için ilk kez satışa çıkan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yaşanan büyük performans sıkıntılarına rağmen zirveye oynamayı bildi. Sadece 19 günde 3 milyon oyuncuya erişen ve PC’deki başarısını konsola taşıyan yapım, bu tarafta da yüksek oyuncu rakamlarının geleceğini neredeyse garantiledi.

PUBG

Diğer taraftan SteamSpy verilerine göre, 1.0 ile beraber PC oyuna sahip 28 milyon oyuncu bulunuyor. Bu verilerle PUBG son yılların en popüler oyunu oldu. Son dönemde yaşanan savaş puanı kayıplarıyla oyuncular tarafında bir nebze yara alan yapım, bu rakamlarla hayli rahatlamış gibi görünüyor.

Bakalım önümüzdeki dönemde BlueHole cephesinde nasıl gelişmeler yaşanacak?

:: Sizce Xbox One çıkışının başarısı sürdürülebilir olacak mı?


yazarEmin Çıtak

Tamriel’in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “PUBG’den inanılmaz bir başarı daha geldi!”

  1. Berat dedi ki:

    Son zamanlarda en fazla satan ve oynanan oyun olsa da League of Legends, Counter Strike gibi oyunların önüne geçemeyecektir.

Yorum yazın

Geri bildirim