Okunma

Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri


16 Eylül 2010 Perşembe 11:30
Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri

Daha önce sitemizde iki defa videosunu yayınladığımız Quadcopter adlı dört pervaneli robot helikopter yeteneklerine yetenek katmaya devam ediyor. (Quadcopter’in İlk Videosu)

Olağanüstü şekilde çevik olan ve birbirleri ile yardımlaşabilen bu helikopterler tüm hareketlerini uzaktan kumanda olmaksızın, kendi yapay zekaları ile yapıyorlar. (Robot Helikopterlerin Paylaşım Görüntüleri)

Pennsylvania Üniversitesi’nde bulunan GRASP Lab’de yapılan helikopterin yeni özelliği ise engeller arasında hızla yolunu bulabilmesi ve rastgele çıkan engellere ayak uydurabilmesi.

 

#y3/6c01b652c2e1ceeaa357b2b6a418a2c5.flv#

 

:: Bu helikopterler ne amaçlarla kullanılabilir?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171768-quadcopterin-inanilmaz-hareketleri.html

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bazı quadcopterlerde 8 pervane yok arkadaşım quadcopter 4 pervaneli olanına deniyor zaten . 8 pervaneli olan octocopter . yorumundan bu konudan hiç anlamadığın anlaşılıyor .

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çeviklikleri Ufoları anımsattı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bana göre gereksiz enerji kullanımından başka bir şey değil. bu kontrolü bu kadar güç harcamadan da yapmak mümkün olabilir. Geliştirilmeye çok müsait bir yapısı var ve yolun başında gibi. Burdakinde pek net değil ama bazı quadcopter’lerde 8 pervane var ve bence çok gereksiz.
  Ãœlkemizde de bu tür şeylerin peşinden koşup bir şeyler üretmek lazım…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun

" Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Quadcopter’in İnanılmaz Hareketleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "