Okunma

Qualcomm, AB’nin kestiği cezaya itiraz ediyor!


25 Ocak 2018 Perşembe 07:18
Qualcomm, AB’nin kestiği cezaya itiraz ediyor!

AB tarafından Qualcomm tarafına kesilen 1.2 milyar dolarlık ceza, büyük ses getirdi. Apple ile yapılan işbirliğinin doğru olmadığını belirten kuruluşun bu kararına, firmadan yanıt gecikmedi.

Qualcomm verilen cezayı haksız buluyor!

Avrupa Birliği, Qualcomm’un 2011 yılında Apple’ın iPhone ve iPad’lerinde mobil iletişimi sağlayan yongalarında kendilerini tercih etmesi ve Intel gibi diğer oyuncuları devredışı bırakmak için çok cazip teklifler sunmasını, doğru bulmadı ve 997 milyon Euro (1,2 Milyar Dolar) ceza kesti.

Qualcomm tarafı ise bu gelişmenin hemen ardından yaptığı açıklamada, alınan kararın haksız olduğunu ve gerekli itirazları yapacaklarını belirtti.

Açıklamaların ardından gözler, borsaya çevrildi ve beklenen olmadı. Şirketin hisseleri, New York borsalarında küçük bir düşüşle günü kapattı.

:: Siz bu davada hangi tarafı haklı buluyor musunuz?




yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm, AB’nin kestiği cezaya itiraz ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm, AB’nin kestiği cezaya itiraz ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm, AB’nin kestiği cezaya itiraz ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "