Okunma

Qualcomm Atheros ve Cisco İş Birliği Yaptı


27 Kasım 2012 Salı 09:15
Qualcomm Atheros ve Cisco İş Birliği Yaptı

Qualcomm Technologies, ağ ve bağlanabilirlik alanlarında faaliyet gösteren alt şirketi olan Qualcomm Atheros, Inc. ile ağ kurulumu alanında faaliyet gösteren Cisco ile mekan sahipleri, uygulama geliştiriciler, mobil cihaz ve ağ kurulum OEM’leri ile müşterilere eşi benzeri görülmemiş bir fayda sağlamak ve Cisco kablosuz altyapısını kullanarak kamuya açık ve özel hizmete mahsus mekanlara yönelik iç mekan konum hizmetlerini hızlandırmak üzere ortak çalışmaya başladığını duyurdu.

Qualcomm IZat™ iç mekân konum hizmetleri platformu ve Cisco “Connected Mobile Experience” (Bağlı Mobil Deneyimler) çözümünün bir araya getirilmesi, iç mekan konum hassasiyetini artıracak ve dünyanın önde gelen bazı satış, seyahat ve konaklama merkezlerinde hizmet keşfi ve bağlam farkındalığı sağlayacak. Cisco girişim kablosuz çözümleri ile Qualcomm mobil teknolojilerinin sektörlerindeki lider konumları sayesinde, pazar adaptasyonu hızlanacak ve iç mekân konum ekosistemini geliştirmeye yönelik teknolojik yenilikler ivme kazanacak.

İnternete bağlı olan çok sayıdaki müşteri, bilgi edinmek, etkileşime girmek ve içerik almak için mobil cihazlara ve konum tabanlı uygulamalara güveniyor. Fakat bu uygulama ve hizmetlerin büyük kısmı, uydu sistemlerinin konum verisi sağlayamadığı kentsel ortamlar ve iç mekânlarda sorun yaşıyor.

Qualcomm Atheros ve Cisco
, dünyanın önde gelen merkezlerindeki servis keşfini güçlendirmek, daha iyi bağlamsal farkındalık sağlamak ve daha iyi bir deneyim sunmak için yaptıkları ortak çalışmalarda iç mekân konum becerilerinin daha hassas hale getirilmesi sürecinin hızlandırılmasına odaklanmış durumdalar.

:: Qualcomm Atheros ve Cisco’nun iş birliği konum bulma teknolojisinde fark yaratır mı?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm Atheros ve Cisco İş Birliği Yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm Atheros ve Cisco İş Birliği Yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm Atheros ve Cisco İş Birliği Yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "