Okunma

Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti!


13 Kasım 2017 Pazartesi 15:00
Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti!

Broadcom’un, geliştirdiği mobil işlemciler ve sahip olduğu patentler ile akıllı telefon sektörüne yön veren Qualcomm firmasını, 130 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk.

Ciddi büyüme ivmesi kazanan Qualcomm’un satılacağına dair tartışmaların ortaya çıkacağına bu dönemde ihtimal bile verilmezken, bu kadar büyük bir büyük bir meblağın teklif edilmesi büyük soru işaretlerine neden oldu.

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre Qualcomm, Broadcom’un yaptığı satın alma teklifini reddettiğini duyurmaya hazırlanıyor.

Güncelleme: Qualcomm yetkilileri, yaptıkları basın açıklaması ile Broadcom’un teklifini yönetim kurulunda alınan karar ile reddettiklerini duyurdu.

Qualcomm hissedarları teklifi yetersiz buldu!

Qualcomm CEO’su Steven Mollenkopf tarafından geçtiğimiz hafta şirketin hissedarları ile bir toplantı yapıldığı ortaya çıktı. Broadcom’un hisse başına 70 dolar teklif ettiği satın alma teklifinin Qualcomm’a olduğundan daha az değer biçtiği konusunda hissedarların hem fikir olduğu öğrenildi.

Bunun yanı sıra düzenleyici kurumların anlaşmayı onaylamama ihtimalinin hesaba katılmadığını belirten yetkililerin, bugün itibariyle teklifi reddettiğini kamuoyuna duyuracağı öğrenildi.

Ancak, Reuters tarafından ulaşılan kaynaklar tarafından teklifin reddedilmesi halinde, Broadcomm’un fiyat artışına giderek, bu işin peşini bırakmak istemediği dile getiriliyor.

Ayrıca, Broadcom’un, şirket hissedarlarına mevcut yönetim kurulunun yerini almasına izin verecekleri bir yönetim kurulu sunmaya hazırlandığını ve bunun Broadcom’un teklifini daha cazip hale getireceği ifade ediliyor.

:: Sizce Broadcomm, Qualcomm hissedarlarını ikna edebilecek mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti!”

  1. isa koç dedi ki:

    Benim anlamadığım mevzu şu, mali değer olarak kendisiyle neredeyse aynı değerli bir firmayı nasıl satın alacaklar? Kendi firmasını satıp da mı o parayı bulacak. Bana pek legal paralarla olacak bir iş gibi gelmedi. Broadcom forbes değeri 29. sırada, Qualcomm ise 24. sırada.

" Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm 130 milyar dolarlık teklifi reddetti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "