Qualcomm, Drone Kartını Duyurdu!


11 Eylül 2015 Cuma 20:45
Qualcomm, Drone Kartını Duyurdu!

Drone kullanımı hemen her bütçeye hitap eden ürünlerle beraber, 2015 yılı itibariyle zirveye doğru tırmanıyor. Sahip oldukları fiyat etiketleriyle paralel olarak artan özellikleri ile Drone modellerine, Qualcomm tarafından yeni bir devre kartı tasarımı geldi.

Qualcaomm, duyurduğu Qualcomm Flight isimli bu yeni Drone devre kartı ile, alt seviyelerdeki Drone modellerini, yüksek fiyat etiketlerine sahip modellerin seviyesine çıkartabilmeyi amaçlamış.

Qualcomm’dan, Qualcomm Flight ile Drone modellerini güçlendiren devre kartı!

15-09/11/news_1-qualcomm-yeni-drone-devre-kartini-duyurdu-2015-sdn.jpg

Qualcomm’un duyurduğu bu yeni Drone modelleri için Qualcomm Flight isimli devre kartı ile, alt segmentlerde yer alan Drone modellerine, ciddi yetenekler kazandırmak mümkün hale gelebiliyor. Yapılan açıklamalara göre Qualcomm Flight, Snapdragon 801 yongasını taşıyan bir Drone devre kartı…

İşlemcisinden aldığı güç ile Qualcomm Flight, alt seviye Drone modellerine 4K video kaydı, çift bant 802.11n Wi-fi bağlantısı, Bluetooth 4.0 arabirimi ve Hexagon DSP aracılığıyla gerçek zamanlı uçuş kontrolü gibi kazanımlar sağlayabiliyor.

Özellikle kamera tarafında ciddi artılar sağlayabilen bu Qualcomm Flight devre kartı, 4K video kaydının yanına, çift görüntü işleme motorunu da ekliyor.

15-09/11/news_2-qualcomm-yeni-drone-devre-kartini-duyurdu-2015-sdn.jpg

Söz konusu Qualcomm Flight devre kartı, sensör noktasında da artılar sunuyor. Şöyle ki Qualcomm’un Snapdragon 801 işlemcili Drone devre kartı üzerinde atalet ölçüm birimi, ve barometre de bulunuyor. Bunlara ek olarak farklı sensör ihtiyaçlarını gidermek amacı ile üzerinde bulundurduğu sensör portları ile Qualcomm Flight, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sensör güncelleme imkanı sunmuş oluyor.

Qualcomm Flight ismi verilen bu devre kartının ise 2016 yılında hem ticari hem de son tüketici kullanımına açılacağı aktarılıyor. Fiyat noktasında ise henüz net bir bilgi paylaşılmış değil.

:: Qualcomm’un, Qualcomm Flight ile bu Drone atılımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce yoğun talep görebilme imkanı var mı?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bu çok iyi olmuş düşük seviyeli drone larda artık üst seviyeler kada iyi olacak ben yakında mt ve samsung gibi firmalarında gelmesini bekliyorum bu sektöre….

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

lan benim telefonda 801 var kullanıyorum hala şimdi dronela uçucak mı bu işlemci? o kadar eskidik mi yahu ben bunu hakaret sayarım.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Artık dronelarda aşırı ısınabilecekmiş.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Fazla ısınmasın dikkat ⚠

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Dronelar ısınacak…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu da gösteriyor ki sd801 şuana kadar ki en başarılı işlemci.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Fiyatı bu özelliklere sahip dronelardan daha pahalı olur. Sebep açık. Snapdragon 801,4k kayıt…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Android, linux, arm programlamayı bilmek gerektirecek. Biraz üst seviye bir donanım. Güzel fakat çok az kişiye hitap eden bir donanım bence.

" Qualcomm, Drone Kartını Duyurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm, Drone Kartını Duyurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm, Drone Kartını Duyurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi