Qualcomm ev içi kablosuz mesh ağını duyurdu


25 Ekim 2017 Çarşamba 14:23
Qualcomm ev içi kablosuz mesh ağını duyurdu

Qualcomm Technologies, Inc., geniş bant hizmet sağlayıcıları için mesh ağ kurulumlarını hızlandırmak ve en yeni taşıyıcı sınıfı video özelliklerini kullanıcılara ulaştırmak için önde gelen üreticilerle çalışmaya başladı. Şirket giderek büyüyen taşıyıcı müşterileri için Qualcomm Video-Over-Mesh özellikleri ile mesh ağları üzerinden video erişimini en iyi hale getiren endüstrinin ilk uçtan uca, video üstü kablosuz bağlantı çözümünü (VoW) tanıttı.

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Irvind Ghai konuyla ilgili şöyle konuştu: “Qualcomm Tecnologies uzun süredir Mesh Network hareketinin arkasındaki güç oldu, şimdiyse geniş bant taşıyıcıları ve müşterileri için mesh ağlar üzerinden video dağıtımı ve evlerdeki televizyonların da dahil olduğu birden fazla ekranda kesintisiz içerik görüntülenmesi gibi sorunlara cevaplar bularak çıtayı yukarıya taşıyor.

Qualcomm Technologies hizmet sağlayıcılarına evleri baştan aşağı kapsayacak bağlantı ile devrim niteliğinde bir çözüm sunuyor. Bu sayede taşıyıcılar, gelişmiş video hizmetlerini geleneksel kablosuz ağ geçitleri ve video modemleri ya da mesh mimarileri üzerinden kurma esnekliğine sahip olup kullanıcıların ev içinde hareket halindeyken giderek artan eğlence ihtiyaçlarını karşılayacak aksamayan bir ağ sunabiliyorlar.”

Qualcomm ve Plume Design Inc ortaklığı

TechInside‘ın haberine göre, Qualcomm Technologies Acelink, Alpha Networks, Askey, Hitron, Sercomm, Technicolor ve WNC gibi orijinal donanım üreticileri ile birlikte çalışarak 2018 yılında kullanıcılara sunulacak olan Qualcomm Mesh Networking Platform’a uyumlu taşıyıcı mesh çözümleri üretmeye başlayacak.

Qualcomm Technologies ayrıca Adaptive WiFi’ın öncüsü Plume Design, Inc. gibi önde gelen hizmet ve bulut sağlayıcıları ile gerçekleştirdiği iş birlikleri sayesinde geniş bant taşıyıcıları ile de yakın temaslarını sürdürüyor. İki adet anahtar teslim Wi-Fi donanımının referans tasarımı için birlikte çalışan Qualcomm Technlogies ve Plume Design her bir noktayı kapsayacak geniş çaplı bir performans, bulut yönetim yetkinlikleri ve taşıyıcıların büyük ve karmaşık ağları yönetirken ihtiyaç duyulan bilgi ve tespitleri sağlayacaklar. Plume’un bulut tabanlı kontrol ve yönetim çözümleri halihazırda Mesh Networking Platform üzerinde çalışabiliyor.

Plume kurucu ortağı ve CEO’su Fahri Diner ise gelişmeleri şu şekilde değerlendirdi: “Güvenilir, yönetimi kolay, en iyi hale getirilmiş tüm ev Wi-Fi ağı taşıyıcıların karşılaştıkları ‘son uç’ (yani kullanıcıya ulaşılan nokta) problemine cevap olabilecek tek çözüm. Qualcomm Technologies ile olan ortaklığımız taşıyıcı sınıfı ev Wi-Fi sistemlerinin kurumlarını taşıyıcı ölçeğinde hızlandıracak.”

Evlerde kullanılan ağ bağlantıları birçok cihazın video ve diğer yüksek bant genişliği gerektiren işlemleri ile git gide kalabalık hale gelirken taşıyıcılar gecikme, ara belleğe alma ve yarıda kalan verilerin önüne geçmek için ağ kapasitelerini uygun bir şekilde yönetmek zorundalar.

Benzer sorunlar kullanıcıların bir ağdan öbürüne geçerken kesintisiz bir bağlantıya sahip oldukları mesh ağları için daha da karmaşık hale geliyor. Video-Over-Mesh kullanıcılara çok ağlı Wi-Fi sistemlerinin olduğu evlerinde, her bir noktada yüksek kalite videoları takılmadan izleme şansı veriyor.

Gelişmiş yazılım özellikleri ile 40ms’den az gecikme ve yüksek yörünge kayıp koşullarında neredeyse kayıpsız video ile optimize hale getirilmiş bir deneyim sunuyor. Multi-User MIMO ve gelişmiş video yayın koruması sayesinde HD ve UHD videolar aynı anda oynatılabiliyor.

Yeni Video-Over-Mesh özellikleri Qualcomm Technologies’in aralarında geniş bant ağ geçitleri için QCA988x ve IPQ806x, çoğaltıcılar ve set üstü kutular için QCA6174 ve QCA998x, mesh ağ sistemleri içinseIPQ401x bulunan Wave-2 801.11ac portföyünde kullanılabilirken, Qualcomm Technologies’i de mesh ağları üzerinde video yayınını daha güvenilir hale getirecek iyileştirmeleri yapan şirket konumuna getirdi.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm ev içi kablosuz mesh ağını duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm ev içi kablosuz mesh ağını duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm ev içi kablosuz mesh ağını duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!