Okunma

Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor


04 Ocak 2015 Pazar 15:00
Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor

CES 2015’e çok kısa bir süre kala irili ufaklı pek çok marka farklı tanıtım videoları paylaşıyor. Genellikle yeni ürünler ya da bu ürünlerin ipuçlarını paylaşan videolara bu kez de Qualcomm’un çalışması katıldı. Video, Internet of Everything olgusunu merkezine alıyor.

Geleceğin akıllı evlerinden bir tanesinde geçen hikayede evin hanımı elinde bir adet Nokia Lumia 1020 ile görüntüleniyor. Sıcak suyu açıyor, yerinden uzaklaşıyor. Akıllı ev suyun akmaya devam ettiğini tespit ediyor, kaç galon harcama yapıldığını hesaplıyor. Daha sonra sesli olarak kadına sıcak suyun açık unutulmuş olabileceği söyleniyor.

Bu arada evdeki bir erkek ise çamaşır makinesinin işinin bittiğini öğreniyor, işi halletmek için yerinden kalkıyor. Akıllı televizyonda ise ilaç alma vaktinin geldiği gözüküyor, kadın ilacını alıyor ve ikili evden çıkıyor.

Qualcomm geleceğin mobil cihazlar sayesinde her şeyin birbirine bağlı olacağına işaret ediyor.

:: Akıllı evler ve mobil cihazların birlikteliği bu kadar işe yarar olur mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gelişen teknoloji bizi rahat ettirecek fakat daha hantal bir duruma dusecez.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ps3 deki işlem gücünden bahseden arkadaşın kafasını istiyorum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Makineleşen insan toplumu!. İnsanlıktan cıkıp makineleşmeye, makinelerin kontrolunde olmaya hefesli bir nesil!. Çocuklarımızı ve torunlarımızı böyle bir gelecek bekliyor aslında. Hep birilerinin veya bir şeyin(!), Bize ne yapmamız gerektiğini söylemesini veya emir vermesini bekler olucagız. Duygu ve hissiyatın yok olduğu, insanların yanlızlaştığı bir gelecek. Aslında videoda olan ve olucak olan bu. Felaket tellallığı gibi gelebilir yazdıklarım ama isteyen istediği gibi algılyabilir. Nede olsa bır kaç saat içinde yeni modeller, yeni yazılım geliştirmeleri ve hayatımızı bir basamak daha kolaylaştıracak teknolojık olaylara şahit olucagız.Bundan daha önemli bir şey var mı acaba? (!)

" Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm Gelecek Mobilde Diyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "