Okunma

Qualcomm, Hotspot 2 Çalışmalarını Hızlandırıyor


29 Haziran 2012 Cuma 08:20
Qualcomm, Hotspot 2 Çalışmalarını Hızlandırıyor

Qualcomm‘un ağ iletişim ve bağlantı alanında faaliyet gösteren iştiraki Qualcomm Atheros Inc., Wi-Fi Birliği’nin Wi-Fi sertifikalı Passpoint paketine seçildiğini duyurdu.

Qualcomm Atheros’un cihazları programa sertifikalandırılan ilk ürünler arasında yer alıyor. Qualcomm Atheros’un Passpoint cihazları yeni nesil hotspot teknolojisini destekleyerek kullanıcıların otomatik ve güvenli Wi-Fi erişimine anında sahip olmalarını kolaylaştırıyor.

Qualcomm Atheros Ağ İş Ünitesi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan Dabinovitsj konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Passpoint’un operatör ve altyapı sağlayıcılardan genişbantlı veri ve içeriğe anında ulaşmak isteyen tüketicilere kadar tüm mobil ekosistem içerisinde ciddi avantajlar yaratacağını düşünüyoruz. Wi-Fi sektöründe lider bir şirket olarak yeni nesil Hotspot 2.0 teknolojisinin tüm dünyadaki cihaz ve ağlarda etkin hale gelmesine yönelik kararlı çalışmalara imza atıyoruz. İlk Passpoint sertifikalı test ortamına katılımımız da bunun bir göstergesi.” dedi.

:: WiFi Hotspot 2.0 sizce hangi geliştirmelerle gelmeli?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm, Hotspot 2 Çalışmalarını Hızlandırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm, Hotspot 2 Çalışmalarını Hızlandırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm, Hotspot 2 Çalışmalarını Hızlandırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "