Okunma

Qualcomm kulaklık çipsetine Google desteği!


10 Mayıs 2019 Cuma 11:22
Qualcomm kulaklık çipsetine Google desteği!

Qualcomm geçtiğimiz yıl akıllı kulaklıklar için özel olarak geliştirdiği Qualcomm kulaklık yongası QCC5100‘ü duyurmuştu. Şimdi de bu yongaya Google Asistan desteğinin eklenmesi ve hızlı eşleştirme özelliğinin kazandırılması için Google ile iş birliği yaptığı açıklandı.

Qualcomm akıllı kulaklık yongası ile daha iyi bir deneyim sunacak

Qualcomm’un geliştirerek güncellediği kulaklık yongasının en öne çıkan özelliği Google Asistan’a kolayca ulaşılabiliyor olması olacak. Kulaklıklarda Google Asistan için ayrı bir butona da yer verilecek.

qualcomm kulaklık yongası

Google Asistan desteğinin yanı sıra kulaklık yongası, artık kulaklığın diğer cihazlarla daha kolay eşleşebilmesini de mümkün kılacak. Bunu ise Google’ın Google Fast Pair teknolojisiyle gerçekleştirecek. Böylece bir cihazdan başka bir cihaza geçiş yaparken de beklenen süre en aza indirgenecek.

Google Fast Pair, Qualcomm QCC3024 ve QCC3034 yongalarında da destekleniyordu. Fakat Qualcomm QCC5100 yongasında daha da stabilize ve hızlı bir şekilde çalışacak.

Üreticiler için satışa sunulan bu yongaya sahip kulaklık modellerinin son tüketiciye ne zaman ulaşacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak yakın zamanda ulaşması bekleniyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm kulaklık çipsetine Google desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm kulaklık çipsetine Google desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm kulaklık çipsetine Google desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "