Okunma

Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor


14 Ekim 2012 Pazar 09:19
Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor

Mobil işlemci üretimi başta olmak üzere, 3G ve 4G/LTE modemleri gibi pek çok çipseti üreten yonga devi Qualcomm ve Oracle, QTI’nin sektör lideri Gobi, 3G modem çözümünü kullanan QTI QSC6270 Turbo yongasına Oracle Java ME Embedded 3.2 desteği sağlamak amacıyla birlikte çalıştıklarını açıkladılar.

Bu işbirliği, gömülü hücresel bağlantıya sahip Cihazlar Arası (M2M) uygulamaların gelişmesini ve yaygınlaşmasını hızlandıracak. Dünya çapında 9 milyonu aşkın geliştirici tarafından kullanılan Java platformunun QSC6270 Turbo yongası ile kombinasyonu, M2M yazılım geliştiricileri ve sistem entegratörlerine teknik ve ticari alanda çeşitli avantajlar sunacak.

Bu işbirliğinin hedefi; takip, sağlık hizmetleri, endüstriyel kontroller ve diğer M2M tüketici segmentleri gibi dikey pazarlar için geliştirilmiş, kuruma yerleşik, iletişimler gerektiren M2M uygulamalarıdır.

Java, bu ve diğer büyüyen M2M segmentlerindeki uygulama geliştiricilerinin endüstride kendini kanıtlamış bir platform kullanarak sektör lideri çözümler sunmasını sağlıyor ve ürünün piyasaya sürülme süresinin kısaltılmasına yardımcı oluyor. Java’nın “bir kere yaz, her yere git” esnekliği pek çok avantaj sunuyor; kod taşınabilirliği, daha fazla geliştirici üretkenliği ve gömülü cihazların geliştirilmesinde daha az genel maliyet.

QSC6270 Turbo yongasındaki Java desteği, daha az mobil gelişim tecrübesine sahip olsa da, geliştiricilere, çeşitli donanım ara yüzleri ve 3G modem özelliklerini kullanarak QSC6270 Turbo yongası ile donatılmış cihazların üzerinde doğrudan Java uygulamaları yazma ve yürütme olanağı sunacak. QTI’nın Oracle Java ME Embedded 3.2 özellikli yonga üzerindeki tümleşik sistem tasarımları, masrafların azaltılmasını ve hücresel özelliklerin çeşitli cihaz ve çözümlere uygun bir maliyetle entegre edilmesini sağlayarak harici bir işlemci veya mikrodenetçi ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Oracle’ın Java Müşteri Ve Mobil Platformları Yazılım Geliştirme Başkan Yardımcısı Nandini Ramani, QTI ile kurduğumuz iş birliği sayesinde, kritik önem taşıyan M2M uygulamalarının daha kısa bir sürede piyasaya sunulacağına inanıyoruz. Geniş bir gömülü cihaz yelpazesinde Java platformuna sahip olmak, geliştiricilere M2M piyasasında pek çok yeni olanağın kapısını açacak.” sözlerini dile getirdi.

:: Bu tip platformların gelişmesi sizce gerekli mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ????? ney??

" Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm, Oracle ile Bir Araya Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "