Okunma

Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500


27 Haziran 2018 Çarşamba 19:30
Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500

Qualcomm’un Mobil Dünya Kongresi Şanghay 2018 etkinliğinde mobil cihazlar için geliştirdiği üç yeni işlemcisini tanıttığını sizlere duyurmuştuk. Bunun yanı sıra etkinlikte tanıtılan bir diğer işlemci ise, Snapdragon Wear 2500 oldu.

Giyilebilir cihazlar için geliştirililen Wear 2500’ün odak noktasında çocuklar var. Evet, yanlış duymadınız, Qualcomm yeni işlemcisi Snapdragon Wear 2500 ile üst seviye akıllı saatlerin aksine, çocuklar için geliştirilen cihazlara güç verecek.

Performans tarafında ciddi bir değişim sunulmuyor, Wear 2100’deki dört adet Cortex A7 çekirdeği ve Adreno GPU bu işlemcide kullanılmaya devam ediliyor. Hem kullanımda ve hem de bekleme modunda güç tüketimi yüzde 14 düşürüldü.

Snapdragon Wear 2500 neler sunuyor?

Güç tüketiminin, yeni güç yönetim denetleyicisi ve bir dizi yazılım optimizasyonu ile düşürüldüğü belirtiliyor. Boyutları yüzde 38 küçülen Wear 2500, çok daha düşük bir güç tüketimi ile konum takibi yapılmasını sağlarken, barındırdığı 4G LTE modem cihazların oldukça iyi bir internet deneyimi sunmasını sağlayacak.

5 Megapiksel çözünürlüğünde bir adet kamera desteği sunan işlemci, dijital asistanlar için düşük güçlü anahtar kelime algılama imkanı sunuyor. Ayrıca, Qualcomm giyilebilir cihaz üreticilerinin yazılım geliştirme sürecinde zaman ve maliyetlerden tasarruf edebilmesi için kendi Android Oreo sürümünü duyurdu.

Yazılım optimizasyonları ile oldukça hafifletilen bu Oreo sürümü için 512 MB bellek yeterli. Ancak, bu sürümde Google Play Store yer almıyor. Bunun yerine, üreticiler kendi yazılımlarını yada uygulama mağazalarını entegre edebilirler.

Kısacası, 2019’da piyasaya çıkacak olan Snapdragon Wear 2500 ile çocukların bir akıllı saatte ihtiyaç duyacağı özellikler karşılanırken, ailelerinin çocuklarını çok daha iyi bir şekilde takip edebilmesi sağlanıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Kaç yaş için bu saat

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Cocuklari takip edebileceginiz bir cihaz acil olarak gerekli. Turkcell 500 tl ye satıyor uyduruk cocuk akıllı saati.

" Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan çocuklara yönelik işlemci: Wear 2500 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "