Okunma

Qualcomm Yönetiminde Değişiklik


07 Mart 2014 Cuma 09:40
Qualcomm Yönetiminde Değişiklik

20 yıldan uzun bir süredir Qualcomm’da farklı yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Steve Mollenkopf, şirketin strateji ve vizyonunun oluşması aşamasındaki kilit isimlerden oldu. Son olarak Qualcomm’un Başkanlık ve COO görevinde akıllı telefonların büyük yükselişine yön veren bazı yatırımları öngördü. Mollenkopf’un görevi süresince Qualcomm, 3G ve 4G modemler, multimedya yonga setleri ile işlemcilerin de dahil olduğu çok geniş bir mobil teknolojiler yelpazesinde lider konuma yükseldi.

Steve Mollenkopf yeni görevi ile ilgili olarak: “Heyecan verici teknolojik gelişmelerin yaşandığı bu dönemde şirketimizin liderliği görevini üstlenecek olmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum. Önümüzdeki yıllarda hem Qualcomm, hem de genel anlamda pazar için önemli birçok fırsat görüyorum.” dedi.

2005 yılından beri şirketin CEO’luk görevini yürüten ve pazar değerinin ikiye katlanmasında önemli rol üstlenmiş olan Dr. Jacobs’ın görevine başladığı yıllarda CDMA odaklı bir şirket olan Qualcomm, günümüzde mobil ekosisteme yön veren ve küresel bir kablosuz iletişim şirketi haline geldi.

Dr. Paul E. Jacobs, görev atamaları hakkında “Steve ile yıllarca birlikte çalıştık ve onun Qualcomm’un yeni CEO’su olmasından kıvanç duyuyorum. Mobil pazarın, insanların yaşam, çalışma ve eğlence şekillerinde yapabileceği olası değişiklikler ve yeni teknolojiler beni heyecanlandırıyor. Yeni görevimde insanların yaşantılarına büyük yenilikler getirecek teknolojilerin geliştirilmesine odaklanacağım.” dedi.

Qualcomm Yönetim Kurulu, Aralık 2013’te düzenlenen Qualcomm liderlik başarım planının ortaklaşa alınan kararla onaylandığını duyurdu.

:: Qualcomm’daki CEO değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Qualcomm Yönetiminde Değişiklik”

  1. desperado64 dedi ki:

    İlk önce Windows’da düzgün çalışacak wi-fi adapter çıkartsınlar

" Qualcomm Yönetiminde Değişiklik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm Yönetiminde Değişiklik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm Yönetiminde Değişiklik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "