Okunma

Qualcomm’dan iki yeni mobil işlemci


09 Aralık 2011 Cuma 08:31
Qualcomm’dan  iki yeni mobil işlemci

Qualcomm, HTC ve Nokia başta olmak üzere bir sürü akıllı telefon üreticisine işlemci sağlayan büyük bir firma. Yeni isimlendirme stratejisini geçtiğimiz aylarda açıklayan Qualcomm, işlemcilerini güçlerine göre S1-S2-S3 ve S4 olmak üzere ikiye ayırdı.

Qualcomm’un Adreno 203 GPU‘sunu kullanan, çift çekirdekli yeni giriş seviyesi işlemcileri MSM8625 ve MSM8255, eski giriş sınıfındaki MSM7X27 ve MSM7X25A işlemcileri ile tamamen aynı pin yapısına sahip olması ile üreticilerin kolay adapte olması, çıkan bu iki işlemcinin kullanılabilirliğini arttıracak gibi duruyor.

Tabi çok heyecan yaratan özelliklere sahip olmayan bu iki yeni model, giriş seviyesi için çok kötü olmasa gerek. Çift çekirdekli yapıları ve 1GHz saat hızları, ilerideki giriş seviyesi cihazların performansları hakkında bize ipucu veriyor.

:: Giriş seviyesi telefonlara çift çekirdeklilerin gelmesine nasıl bakıyorsunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm’dan iki yeni mobil işlemci konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan iki yeni mobil işlemci ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan iki yeni mobil işlemci ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "