Okunma

Qualcomm’dan Microsoft ile yeni işbirliği


14 Mart 2017 Salı 08:24
Qualcomm’dan Microsoft ile yeni işbirliği

Açık İşlem Projesi Zirvesi 2017‘de, Qualcomm 10 nanometre Qualcomm Centriq 2400 platformu üzerinden sunduğu yeni nesil bulut servislerini hızlandırmak için Microsoft ile işbirliğine gittiğini duyurdu.

Qualcomm Centriq 2400 sunucu çözümlerinden gücünü alan Microsoft Azure bulut platformu üzerinde çalışan, OCP’de sunuculara özel, gelişmiş 10 nanometre Qualcomm Centriq 2400 platformunu tanıttı.

Qualcomm Centriq 2400 Açık İşlem Anakart sunucu özellikleri, Microsoft’un Olimpos Projesi‘nin son versiyonu üzerine inşa edildi. Qualcomm Centriq 2400 işlemcisinin güç verdiği Windows Server ilk herkese açık demosunu da gerçekleştirdi.

Qualcomm Centriq 2400 Açık İşlem Anakartı QDT’nin en son duyurduğu 10nm, 48-çekirdekli sunucu işlemcisi ile bir araya gelerek hafıza, ağ ve çevre birimleri için geliştirilmiş arayüzlerle OCP topluluğunun en yaygın bulut işlem iş yükleri için ARM tabanlı sunuculara erişmesini ve geliştirmeler yapmasını sağlıyor. 

QDT, Açık İşlem Projesi Vakfı’nın altın üyesi

Bu ekosistemi destekleyen bir işaret olarak QDT ayrıca Açık İşlem Projesi Vakfı‘nın altın üyesi olduğunu da duyurdu. QDT, pazarın hazır olması ve yazılımlar için aralarında Red Hat, Canonical, Mellanox gibi şirketlerin de olduğu önde gelen şirketlerle çalışmaya devam ediyor. 

17-03/14/qualcomm-centriq-2400-2.jpg

Standart 1U sunucu sistemine uyan bu kart, veri merkezi iş yüklerinde yoğun işlemler için tasarımlar geliştirmesi için esneklik sunuyor. İşlem hızlandırıcıları, multi-host NIC‘ler ve NVMe gibi gelişmiş depolama teknolojileriyle birlikte çalışarak özel iş yükleri için performansı optimize ediyor.

The Qualcomm Centriq 2400 Açık İşlem Anakartı, 8 – 9 Mart‘ta Kaliforniya’nın Santa Clara şehrindeki OCP ABD Zirvesi’nde bulunan Microsoft‘un A4 standında ve Mellanox‘un C-23 standında sergilenecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm’dan Microsoft ile yeni işbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan Microsoft ile yeni işbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan Microsoft ile yeni işbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "