Okunma

Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı


14 Ekim 2015 Çarşamba 13:50
Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirdiği yonga setleriyle isminden söz ettiren Qualcomm, bambaşka bir alanda kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Qualcomm, dünya çapında sunucu işlemcisi geliştirme süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamaya göre, şirketin halihazırda veri merkezlerine yönelik geliştirilen Sunucu Geliştirme Platformu (SDP) canlı uygulamasında önemli ilerlemeler kaydedildiği vurgulandı.

Qualcomm etki alanını genişletiyor

Sunucu işlemcisinin önemli isimlerinden Xilinx ile stratejik ve teknik bir ortaklığın kurulduğu, bu işbirliği kapsamında Qualcomm’un sunucu platformları üzerinde yer alacak FPGA ektin dinamik iş yükü ivmelendirilmesi eşliğinde sektörde lider heterojen hesaplama çözümlerinin sunulmasının hedeflendiği belirtildi.

Qualcomm’un sunucu teknolojisi ekosistemini ticarileşmeye bir adım daha yaklaştıran, çok aşamalı süreçlere dayanan bu iş birliğinin Mellanox, Ethernet ve InfiniBand gibi ara bağlantı çözümleri sunulabileceğinin altı çizildi. Bu duruma paralel olarak Qualcomm’un ARM yönerge setine dayanan sunucu CPU’ları ölçeklenebilir sunucu ve depolama altyapılarına uygun hale getirilebileceği de ifade edildi.

:: Sizce Qualcomm sunucu işlemcisi alanında da başarılı olabilir mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Baktilar mobil pazar duraksadi farkli alanlara yoneliyorlar

" Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan Sunucu İşlemcisi Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "