Qualcomm’dan Yeni Mobil Çözümler


22 Haziran 2012 Cuma 10:00
Qualcomm’dan Yeni Mobil Çözümler

Qualcomm, dünyanın en büyük mikroçip üreticilerinden biri. Hem ARM tabanlı işlemcileri, hem LTE ve 3G tabanlı pek çok çözümleri olsun hem de Atheros WiFi kartları çipleri ile beraber pek çok akıllı cihaz içerisinde bulunan bileşenleri sağlayan firma.

Qualcomm Computex 2012′de yeni nesil çözümlerini tanıttı. İşte tüm yeni tüm Qualcomm çözümleri;

Ağ cihazı üreticilerine yönelik Skifta Motoru

Qualcomm Incorporated’ın ağ iletişim ve bağlantı alanında faaliyet gösteren iştiraki Qualcomm Atheros Inc., Skifta Motoru yazılım uygulamasını kullanıma sundu. Skifta Motoru bağlantılı TV, stereolar ve oyun konsollarında network eklentili depolama bellekleri, akıllı router’lar ve set üstü kutular aracılığıyla içerik oynatmak için, evlerin içinde ve dışındaki hemen hemen tüm kaynaklardan dijital içeriklere her daim açık erişim sağlıyor.

Qualcomm Atheros Ürün Pazarlaması ve Ağ İş Ünitesi Direktörü Gary Brotman konuyla ilgili şunları söyledi: “ ‘Powered by Skifta’ içerik değişim platformumuzun temeli olan Skifta Motoru OEM iş ortaklarımıza her daim açık ağ geçidi cihazları için tasarlanmış bir gömülü yazılım çözümü sunuyor. Skifta sayesinde tüketicilerin en sevdikleri içeriklerin nerede depolandığı konusunda endişe etmelerine ya da evlerindeki oynatıcılardan onları oynatıp oynatamayacakları sorusuyla boğuşmalarına gerek kalmıyor. Skifta Motoru onlara tüm dijital içeriklere özgürce erişme ve TV’ler, müzik setleri ve oyun konsolları arasında içerik değiştirme olanağını tanıyor.”

Mobil bilişim platformları için geliştirilen 802.11ac çözüm portföyü

Qualcomm Atheros Inc. tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 bağlantısını entegre eden, sektörün ilk çözümlerini Computex’te sergiledi. Qualcomm Atheros’un 1-, 2- ve 3- akış çözümleri şirketin uçtan uca 802.11ac ekosisteminin bir parçası. Söz konusu çözümler mobil bilişim, tüketici elektroniği ve ağ ürünlerinde Gigabit sınıfı kablosuz bağlantının yaygınlaştırılmasını da kolaylaştırıyor.

Qualcomm Atheros Tüketici İş Ünitesi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Amir Faintuch konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Qualcomm Atheros neredeyse her cihaz sınıfı için entegre 802.11ac yonga seti sunan sektörün tek şirketi. Qualcomm Atheros olarak tüketicilerin 802.11ac becerilerinin keyfini çıkarabilmeleri için benzersiz bilişim deneyimleri yaratmaya odaklanırken evde ve işte standart belirleyici performans sağlamaya çalışıyoruz.”

Evlerde ve kurumlarda Gigabit kablosuz ürünlerinin kullanımına yönelik ağ platformu 802.11ac

Qualcomm Atheros Inc. kablosuz router’lar, ağ geçitleri ve işletmelere yönelik erişim noktalarının yeni referans tasarımı olan QCA900AP 802.11ac’yi tanıttı. Yerleşik bir işlemci ve güç verimli telsiz mimarisi kullanan 802.11ac platformu Gigabit kablosuz ürünlerinin evlerde ve iş yerlerindeki benimsenme hızını artırabilecek özelliklere sahip. Yeni platform QCA9558 çift bant, 3-akışlı 802.11n sistem üzeri yonga, QCA9880 3 akış 802.11ac telsiz çözümü ve AR8327 Gigabit Ethernet anahtarı gibi özelliklere sahip.

Qualcomm Atheros Ağ İş Ünitesi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan Dabinovitsj konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Qualcomm Atheros bu yıl 802.11ac dönüşümünü sektörün mobil cihazlar için geliştirilen ilk 802.11ac çok bağlantılı yongasıyla yönetti. Şimdi de çağdaş Gigabit ağ çözümlerini yeni ve yüksek verimli çift bant 802.11ac platformu ile yayıyoruz. Qualcomm Atheros, bu esnek ve verimli ağ platformu ile ağ bağlantılı cihaz ekosisteminin tümüne çözüm sunmuş oluyor ve Gigabit uyumlu Wi-Fi’ye geçişi daha da akıcı hale getiriyor.”

Yerel ağ üzerinde açılan bulut çözümü Acer Aspire S5 Ultrabook’ları güçlendiriyor

Qualcomm Atheros Inc. Wake-on- (Yerel Ağ Üzerinde Açılan) Wireless™ (WoW) bulut çözümünü tanıttı. Bilişim platformlarına yönelik bulut çözümünün ilk örneği Acer Aspira S5 Ultrabook’lara güç veriyor.

Qualcomm Atheros Bilişim Bölümü Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Vivek Gupta konuyla ilgili şunları söylüyor: “Wake-on-Wireless Cloud yazılım çözümümüzü ilk olarak dünyaya en ince Ultrabook’unu sunmuş bir şirketle birlikte kullanıma sunduğumuz için gururluyuz. Acer S5’in bağlanırlığını AcerCloud’a uygun hale getirmek Qualcomm Atheros’un mobil bağlantı çözümlerini sürekli olarak daha iyi hale getirme konusunda sergilediği bağlılığın da bir göstergesi.”

:: Qualcomm’un mobil ürün politikasını ve çeşitliliğini beğeniyor musunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm’dan Yeni Mobil Çözümler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan Yeni Mobil Çözümler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan Yeni Mobil Çözümler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!