Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek


16 Haziran 2017 Cuma 10:51
Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek

Qualcomm, Çin’in Şenzen şehrinde yapılan Ses ve Müzik Geliştirici Konferansı’nda çip-üzeri-sistem ses platformlarından oluşan portföyünü genişlettiğini duyurdu.

Tüm platformlar pazarda ortaya çıkan yeni talepleri karşılamak amacıyla özel olarak geliştirildi. Platformlardan biri yüksek seviyede işlem performansı sunacak şekilde, diğeri sabit-fonksiyonlu ROM fiyatlarda programlanabilir-flaş hafıza esnekliğini destekleyecek şekilde geliştirilirken, üçüncüsü ise üstün ses kalitesi sunmak için tasarlanan USB-C bağlantılı ses cihazlarının geliştirilmesini destekliyor.

Tüm platformlar özel uygulamalar ve kullanım amaçları için geliştirildi. Bunlar içerisinde yeni nesil yüksek performanslı kulaklıklar ve hoparlörler, geniş özelliklere sahip orta seviye kulaklık ve hoparlörler ve kablolu USB-C kulaklıklar bulunuyor.

Yeni ürünler yüzde 50 daha az güç tüketecek


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray, “Ses endüstrisinde sismik bir kayma yaşanıyor. Tüketiciler hızla kablosuz ses cihazlarına yönelirken müziklerini artık internet üzerinden dinliyor, ses cihazlarının taşınabilir ve küçük form faktörlerinde olmasına önem veriyor. ” dedi.

17-06/16/immersiveaudio_illustration_feature_v2.jpg
 
Murray açıklamasının devamında şunları söyledi: “Yeni ‘işitilebilir‘ kategoriler çıktıkça, geleneksel ses cihazlarının özellikleri, ultra-küçük form faktör cihazlarda giyilebilir teknoloji ile birleşiyor.  İşitilebilir cihaz kullanıcıları hem kulaklıkları hem de kişisel asistanları için tüm gün süren performans ve pil ömrü istiyor. Kompakt ve zengin özellikler sunan cihazlarda kullanılabilecek şekilde optimize edilmiş bu ürün ailesi sesli aramalarda ve internetten müzik dinlemelerde şu anki portföyümüze kıyasla yüzde 50 daha az güç tüketecek şekilde tasarlandı.”

:: Qualcomm’un yeni ses çipleri konusunda ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’un yeni platformu gümbür gümbür ses verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!