Okunma

QuickTime Artık Daha Güvenli


13 Nisan 2008 Pazar 21:00
QuickTime Artık Daha Güvenli
Yazılımlarında güvenliği artırmak için yatırımlar yapan Apple, QuickTime oynatıcısının Windows Vista sürümünde de güçlendirmelere giderek ASLR (Adress Space Layout Randomization) teknolojisini kullanmaya başladı. Bir Windows Vista güvenlik teknolojisi olan ASLR ile kilit verilerin konumlandırması rastgele yapılarak malware hazırlayanların hedef bölgeleri tespit etmesi zorlaştırılıyor.

Güvenlik güçlendirmelerine arabellek güvenlik kontrolünü de ekleyen Apple’ın bu hamleleri güvenlik araştırmacılarından da büyük övgü alırken, Apple’ın böylesi güvenlik kaygıları taşıması QuickTime ve iTunes‘a gelebilecek daha ciddi saldırıların önlemi olarak da yorumlandı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: QuickTime
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" QuickTime Artık Daha Güvenli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere QuickTime Artık Daha Güvenli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda QuickTime Artık Daha Güvenli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "