Rahatsız eden Chrome bildirimleri için güncelleme geliyor


08 Ocak 2020 Çarşamba 15:00
Rahatsız eden Chrome bildirimleri için güncelleme geliyor

Chrome 80 özellikleri belli olmaya başladı. Halihazırda kullanımda olan 79 sürümünün ardından gelen olan 80 sürümü, kullanıcıların beklediği yenilikler içeriyor. İnternet sitelerinde gezerken sürekli ortaya çıkan Chrome bildirimleri için Google özel bir çalışma yaptı. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılar daha az rahatsız edilecek.

Chrome bildirimleri kullanıcılar için yeniden tasarlandı

Günümüzde internet sitelerinde gezinti yapıldığında, kullanıcıların karşısına birçok bildirim çıkıyor. Kullanıcılara anlık bildirim göndermek isteyen internet sitelerini ziyaret ederken ortaya çıkan bu işaretler, Chrome 80 sürümüyle birlikte dileyen kullanıcılar tarafından susturabilecek. Google, kullanıcıların internette gezerken aradıkları bilgiyi daha kolay bulabilmesi için bu adımı attı. Çünkü bazı araştırmalar sırasında, bilginin olduğu sayfaya ulaştıktan sonra kullanıcıların karşısına birçok bildirim ve işaret çıkıyor. Bu da kullanıcıları sıkmış durumda.

chrome bildirimleri

Mozilla Firefox tarafından bu konuya el atılmasından sonra Google da kullanıcılarını kaybetmemek için çalışmalara başladı.

Kullanıcılar Chrome ayarlarında, bildirimleri kapattıktan sonra adres çubuğunda bir işaret görecek. Burada bildirimlerin kapatıldığı belli olacak. Ayrıca kullanıcının sürekli bildirimleri reddedip kapattığı görüldüğünde, ayar otomatik olarak değişecek. Kullanıcının ayarlar kısmına gidip elle bildirimleri kapatmasına gerek kalmayacak. Yine düşük trafiğe sahip ve spam olması muhtemel internet sitelerinin bildirimleri otomatik olarak Chrome tarafından kapatılacak.

Chrome bildirimleri kapatma özelliği 80 sürümünün duyurulmasıyla birlikte kullanılabilecek. Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android cihazların hepsinde kullanılabilecek özelliği şimdi kullanmak isteyenler, Chrome Beta uygulamasını indirebilir. Beta sürümde ayarı aktifleştirmek için Ayarlar > Site Ayarları > Bildirimler > “Sites can’t ask to send notifications” seçeneğini kapatmak gerekiyor.

Özellik kararlı sürüm olarak yakında bütün kullanıcılara sunulacak.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rahatsız eden Chrome bildirimleri için güncelleme geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rahatsız eden Chrome bildirimleri için güncelleme geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rahatsız eden Chrome bildirimleri için güncelleme geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!