Okunma

Rakamlarla Geri Dönüşüm


12 Ekim 2010 Salı 06:30
Rakamlarla Geri Dönüşüm

Elektrikli ve Elektronik Atık ve Ömrünü Tamamlamış Otomobil Geri Dönüşüm Tesisi olan Aneldoğa, CeBIT fuarında yaptığı sunumlarla ilgiyi üstüne topladı.(Kurtuluşu İnternette Arıyorlar)

 

 

Tasarrufun Anahtarı

Firma, geri dönüşümümün önemini vurgulayan konuşmalarla ülkemizin bu konuda daha fazla yatırım yapması gerektiğinin altını çizdi.

İşte Aneldoğa‘nın sunumlarından kaydedilen bazı ilgi çekici geri dönüşüm gerçekleri…

  • Geri kazanılmış metalden; 1 ton alüminyum yapmak için gereken enerji, cevherden çıkartılacak alüminyum için harcanan enerjinin sadece yüzde 4’üdür.
  • Bakır bileşimlerin geri kazanılması için gereken enerji, bakırın madenden çıkartılması için gereken enerjinin sadece yüzde13’üdür.
  • Bir cep telefon üretiminde 75 kg, bir bilgisayar üretiminde ise bin 500 kg atık ortaya çıkar.

 

:: Ülkemizde geri dönüşüme teşvik için ne gibi projeler yapılmalı?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rakamlarla Geri Dönüşüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rakamlarla Geri Dönüşüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rakamlarla Geri Dönüşüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "